Dodano: 26 czerwca 2023 14:26

Stacja benzynowa w Mieroszowie to „kiełbasa wyborcza”? Potwierdzają się nasze ustalenia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W Mieroszowie, po niemal 3 latach od pierwszych zapowiedzi, rozpoczyna się budowa stacji benzynowej. Ma być gotowa przed samymi wyborami. Tym samym potwierdzają się nasze ustalenia. W listopadzie pisaliśmy o takim właśnie scenariuszu.   Tematem stacji benzynowej w Mieroszowie zajmujemy się od kiedy tylko w 2020 roku minister Michał Dworczyk obiecał jej budowę. Miała być gotowa niemal natychmiast.

– Zwróciłem się do prezesa Orlenu, Daniela Obajtka, rozmawiałem z nim jadąc tu, do Mieroszowa, bo oddzwonił do mnie. Do końca przyszłego roku będzie w Mieroszowie stacja Orlenu. Jest to w planach spółki. – powiedział 30 lipca 2020 roku ówczesny szef kancelarii premiera Michał  Dworczyk.

Informacje o kolejnych terminach rozpoczęcia prac podawał w mediach społecznościowych burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński. Sprawie przyglądaliśmy się także my. Od niemal samego początku nasi rozmówcy podkreślali, że stacja wybudowana ma zostać tuż przed samymi wyborami. Tak też się stało. W listopadzie ubiegłego roku ostatecznie GDDKiA wydała zgodę na budowę zjazdu z DK35 na plac budowy. 29 grudnia 2022 roku wydano pozwolenie na budowę. Na początku ubiegłego tygodnia na terenie przy ulicy wałbrzyskiej pojawili się robotnicy. Termin zakończenia budowy ustalono na 5 października 2023 roku czyli zaledwie kilka dni przed planowanymi wyborami. Te zaplanowano wstępnie na 15 października 2023 roku.

REKLAMA

Tyle nasze ustalenia. Szczegóły inwestycji mieliśmy poznać w piątek, na zaplanowanym przez urzędników z Mieroszowa briefingu prasowym. Niestety, nikt z urzędników się nie pokazał.

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także