Dodano: 27 maja 2022 13:59

Orlen w Mieroszowie – niekończąca się opowieść. Koncern kolejny raz przesuwa datę rozpoczęcia budowy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PKN Orlen kolejny raz przesuwa termin rozpoczęcia budowy stacji benzynowej w Mieroszowie. Na początku bieżącego roku w odpowiedzi na nasze pytanie informował, że trwają uzgodnienia z GDDKiA i Urzędem Miasta Mieroszowa dotyczące umowy na przebudowę zjazdu na stację. Wniosek o pozwolenie na budowę miał zostać złożony w drugim kwartale 2022 roku. Dziś w mediach społecznościowych burmistrz Mieroszowa pokazał pismo z PKN Orlen, z którego wynika, że przygotowania są w zasadzie na takim samym etapie, jedynie termin rozpoczęcia budowy przesunięto o kolejne pół roku.

Budowę stacji benzynowej obiecał niemal równo dwa lata temu minister Dworczyk. Powiedział wówczas, że osobiście rozmawiał w tej sprawie z prezesem Orlenu, Danielem Obajtkiem. Jej budowa miała rozpocząć się niemal natychmiast – do końca 2020 roku. Rok później, w listopadzie 2021 burmistrz Andrzej Lipiński chwalił się w mediach społecznościowych zapewnieniami otrzymanymi od PKN Orlen, że stacja będzie gotowa na przełomie 2021 i 22 roku. Tymczasem w miejscu, w którym ma być budowana nie rozpoczęły się nawet prace przygotowawcze.

Najnowsza informacja z Orlenu, jaką opublikował burmistrz Lipiński potwierdza to, co już pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy w Dzienniku: według informacji z wałbrzyskiego środowiska PiS, termin rozpoczęcia budowy i jednocześnie oddania stacji do użytku przesuwany ma być tak długo, aby zbiegł się maksymalnie blisko z przyszłorocznymi wyborami. Żaden z naszych rozmówców nie był jednak stuprocentowo pewien, czy stacja w ogóle zostanie wybudowana.

REKLAMA

Infografika. Była stacja benzynowa w Mieroszowie / Minister Michał Dworczyk. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, miister Michał Dworczyk i wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko. Briefing prasowy Mieroszów. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Pismo od PKN Orlen – źródło fb.com/Andrzej Lipiński

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także