Dodano: 10 listopada 2022 15:39

Stacja benzynowa w Mieroszowie tuż przed wyborami? Potwierdzają się informacje naszych reporterów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Po dwóch i pól roku od pierwszych deklaracji sprawa budowy stacji benzynowej w Mieroszowie nabiera realnych kształtów. Jak udało nam się dowiedzieć, nie dalej jak kilkanaście dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała pozytywną decyzję na połączenie miejsca, w którym ma być wybudowana stacja benzynowa z przebiegającą tuż obok drogą krajową nr 35. To pierwsza od czasu deklaracji budowy stacji pozytywna decyzja w tej sprawie.

Budowę stacji benzynowej w Mieroszowie obiecał w lipcu 2020 roku minister Michał Dworczyk. Miał to być jeden z warunków podpisania przez burmistrza deklaracji współpracy z PIS. W październiku burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński  zapowiadał, że zgodnie z ustaleniami, stacja zostanie uruchomiona na przełomie 2021 i 22 roku. Nasze ustalenia były inne. Od początku pisaliśmy, że budowa stacji ma być odkładana jak najbliżej wyborów. Wszystko wskazuje na to, że nasze ustalenia w tym zakresie się potwierdziły. Według naszych źródeł budowa stacji rozpocząć ma się wczesną wiosną przyszłego roku tak, aby udało się ją otworzyć tuż przed wyborami parlamentarnymi.

Stacja polskiego koncernu PKN Orlen ma powstać na terenie przy ulicy Wałbrzyskiej. Do tej pory mieszkańcy Mieroszowa tankować musieli w oddalonych o kilkanaście kilometrów Wałbrzychu lub Krzeszowie. Przypomnijmy, ostatnią stację zamknięto w miasteczku trzynaście lat temu.

REKLAMA

Stacja Orlen. Fot. ilustracyjna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Infografika. Była stacja benzynowa w Mieroszowie / Minister Michał Dworczyk. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Była stacja benzynowa w Mieroszowie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Była stacja benzynowa w Mieroszowie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Była stacja benzynowa w Mieroszowie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stacja Orlen. Fot. ilustracyjna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Wot pisze:

  Kiedy będzie obiecane wojsko w Wałbrzychu ?

 • Zabiel pisze:

  Kulawy się ucieszy

 • Troszkę rzetelnośći. pisze:

  Zdjęcia tej byłej stacji,to stacja w Golińsku,a nie w Mieroszowie. Trudno,zawsze to jakiś obrazek.Poprzednia stacja była na wjeździe do Mieroszowa od strony Wałbrzycha,tak ku pamięci.

 • Leon pisze:

  Kulawy sie ucieszy tez pewnie jak mu w koncu rente odbiora za polepszenie stanu zdrowia….

 • Zobacz także