REKLAMA
REKLAMA

Nieletnia wysiadła na złej stacji. Wałbrzyscy policjanci pomogli bezpiecznie wrócić pod opiekę rodziny

24 czerwca 2026 10:43. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


REKLAMA

Podziękowania od mieszkanki Jeleniej Góry trafiły do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. Kobieta wyraziła wdzięczność funkcjonariuszom, którzy zaopiekowali się jej nieletnią córką po tym, jak przez pomyłkę wysiadła z pociągu na stacji Wałbrzych Centrum i nie zdążyła na dalsze połączenie.

Do zdarzenia doszło 19 czerwca w godzinach wieczornych. Zaniepokojona matka poinformowała wałbrzyską policję, że jej córka, podróżując z Wrocławia do Jeleniej Góry, omyłkowo opuściła pociąg na stacji Wałbrzych Centrum i została sama w obcym mieście.

Zastępca Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, asp. szt. Piotr Prokopowicz, natychmiast skierował na miejsce patrol Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze – st. post. Rafał Roniewski oraz post. Patryk Bohm – szybko odnaleźli dziewczynę, zapewnili jej bezpieczeństwo i przewieźli do komendy, gdzie przebywała pod opieką policjantów do czasu przyjazdu rodziny.

REKLAMA

Kilka dni później, 22 czerwca, do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynął e-mail z podziękowaniami od matki nastolatki. Kobieta podkreśliła profesjonalizm, empatię i błyskawiczną reakcję funkcjonariuszy, dzięki którym jej córka przez cały czas była bezpieczna.

Jak podkreślają policjanci, takie słowa uznania są szczególnie cenne i pokazują, że codzienna służba to nie tylko interwencje i ściganie sprawców przestępstw, ale także niesienie pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji. To właśnie w takich momentach hasło „Pomagamy i chronimy” nabiera realnego znaczenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 czerwca 2026 10:43

Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:

PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →

Dodaj komentarz

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

`