Wpadł, bo ukradł węgiel. Ma na koncie dużo więcej

24 lutego 2016 14:17. Fotografia archiwum. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Policjanci z wałbrzyskiej dwójki zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież węgla z przydomowej komórki. Szybko okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, które ma na swoim koncie.

Do włamania doszło w połowie stycznia br. 19-latek włamał się do przydomowej komórki skąd wyniósł 350 kg węgla. Z zebranych przez śledczych materiałów wynikało, że 19-latek na swoim przestępczym koncie ma jeszcze szereg kradzieży kabla telekomunikacyjnego. Podczas eksperymentu procesowego mężczyzna wskazał miejsca i szczegółowo wyjaśnił sposób popełnienia przestępstw.

Mężczyzna zainteresowali się również policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Wałbrzychu. Okazało się, że był on typowany jako sprawca rozboju, do którego doszło 13 lutego br. 19-latek napadł na idącego ul. 1-go Maja 46-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Uderzył go w tył głowy, przewrócił na ziemię i kopiąc doprowadził do stanu bezbronności, a następnie ukradł mu laptopa, telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i kartami bankowymi.

Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych wyszło na jaw, że 19-latek jest poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Świdnicy celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

REKLAMA

O dalszych losach 19-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat  pozbawienia wolności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lutego 2016 14:17
`