REKLAMA
REKLAMA
Rekama - Nauka Jazdy Krzysztof Machowski

Wałbrzych. Upał odkształcił tory. Nie jeżdżą pociągi

28 czerwca 2026 19:52. Pociąg wjeżdżający na stację Wałbrzych Główny. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
REKLAMA
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Na skutek odkształcenia torów spowodowanego ektremalnie wysoką temperaturą ruch pociągów między stacjami Wałbrzych Główny a Wałbrzych Miasto został wstrzymany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak poinformował Andrzej Padniewski, rzecznik Kolei Dolnośląskich uszkodzeniu uległ odcinek między tymi właśnie stacjami. W związku z tym pociągi jadące od strony Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry będą kończyły bieg na stacji Wabrzych Głowny. Te jadące od strony Wrocławia – na stacji Wałbrzych Miasto. Pomiędzy tymi stacjami zorganizowana zostanie komunikacja zastępcza.

W tej chwili nie wiadomo jak poważne są uszkodzenia i jak szybko uda się je usunąć.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 czerwca 2026 19:52

Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:

PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →

Dodaj komentarz

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

`