Dodano: 14 marca 2023 09:45

Wałbrzyscy urzędnicy chwalili się boksem na śmieci i 30 metrami chodnika. O rozpoczęciu przebudowy stadionu, budowie wieży i budynku przy Traugutta – cisza

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzyscy urzędnicy bardzo oszczędnie gospodarują informacjami o rozpoczętych niedawno inwestycjach. To dziwne, bo jeszcze do niedawna konferencje prasowe organizowano z dość błahych powodów. Najbardziej kuriozalne? – budowa boksu na śmietniki przy ulicy 15-lecia czy 30 metrów chodnika przy kościele przy ulicy Bema.

Tymczasem absolutnie bez echa przechodzą trzy naprawdę duże wydarzenia. Gmina Wałbrzych nie tylko wyłoniła wykonawcę na budowę wieży widokowej w Parku im. Sobieskiego. Kilka dni temu przekazano mu oficjalnie teren i rozpoczęły się tam prace. Na inwestycję wartą prawie 11 mln złotych wygospodarowano z absolutnie pustego budżetu brakujące ponad 3 miliony złotych.

Bez echa przeszło też rozpisanie przetargu na remont stadionu na Nowym Mieście. To najdłużej chyba wyczekiwana inwestycja sportowa w Wałbrzych (poza basenem i lodowiskiem). Gmina wydać ma na nią ponad 45 milionów złotych. Tu, podobnie jak w przypadku wieży, urzędnicy wstawili jedynie krótką notatkę na profilu facebookowym prezydenta Szełemeja.

REKLAMA

Miasto nie chwali się też rozpoczęciem budowy nowego bloku przy ulicy Traugutta. Bardzo nowoczesny, niemal pasywny budynek z kilkudziesięcioma mieszkaniami i przepięknym widokiem na Chełmiec kosztować ma niemal 20 milionów złotych. Tu także informacja pojawiła się wyłącznie w mediach społecznościowych.

Prezydent Szełemej, zazwyczaj bardzo energicznie reagujący na TT, nie odpowiedział na zadane przez nas pytanie o przyczyny tak oszczędnego gospodarowania dobrą informacją. Nieoficjalnie mówi się, że może mieć to związek z kampanią wyborczą.

Tak wieża, jak i stadion – dwie największe tegoroczne inwestycje w mieście, realizowane mają być w lwiej części z dofinansowania rządowego. Na stadion miasto otrzymało 45 milionów złotych, na wieżę i remont parku Sobieskiego – ponad 8 milionów złotych. Według naszych informacji prezydent, mocno zaangażowany w kampanię wyborczą PO, nie chce dać szansy na promocję politykom PiS, którzy z pewnością pojawiliby się przy takiej okazji w Wałbrzychu.

Nie bez znaczenia są też kłopoty finansowe miasta. Urzędnicy musieliby zmierzyć się z pytaniami choćby o to, z jakich inwestycji zrezygnowano, by wybudować wieżę oraz co ze skateparkiem i boiskiem treningowym przy ulicy Chopina, które, na co wszystko wskazuje, nie powstaną przez kolejne lata, o ile w ogóle zostaną wybudowane.

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Mauris pisze:

    Jeszcze bardziej milczą nt. kryminalnych zarzutów pod adresem Szełemeja https://zwalbrzycha.pl/roman-szelemej-zaproszony-do-tv-wrealu24

  • Jadwiga pisze:

    Magda i ja dostaliśmy , może źle złożyliście

  • Zobacz także