Strzegomska znów nieprzejezdna. Od 9. maja przez dwa miesiące

9 maja 2017 09:57. ULica Strzegomska fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W dzisiejszym komunikacie rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego poinformował, że w związku ze wznowieniem prac i dokończaniem remontu ulicy Strzegomskiej, na odcinku od ronda łącznika ul. Uczniowskiej do skrzyżowania ulic Strzegomska-Świdnicka-Noworudzka-11 Listopada, ul. Strzegomska będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodów ciężarowych.

Objazd ul. Strzegomskiej odbywać się będzie ulicami: Uczniowska – de Gaulle’a – Wieniawskiego – Długa – Wrocławska – Armii Krajowej – Wrocławska – Parkowa – 11 listopada – Noworudzka.

Natomiast ruch samochodów osobowych przez ul. Strzegomską będzie odbywać się w sposób ograniczony, z wyłączeniem odcinków całkowicie zamkniętych dla ruchu, w następujących etapach:

REKLAMA
  • etap I – rondo ul. Uczniowska – skrzyżowanie z ul. Orkana,
  • etap II – skrzyżowanie z ul. Orkana – skrzyżowanie z ul. Zagórzańską,
  • etap III – skrzyżowanie z ul. Zagórzańską – skrzyżowanie ul. Strzegomska-Świdnicka- Noworudzka-11 Listopada.

Remont ulicy Strzegomskiej rozpoczął się na początku 2014 roku. Wykonawca (firma GM ROADS Polska z Żarowa ) nad którym wielokrotnie wisiała groźba kar za niedotrzymywanie kolejnych terminów w żółwim tempie oddawał do użytkowania kolejne fragmenty drogi. Kilkakrotnie przekładano termin zakończenia prac – od grudnia 2014, przez połowę 2015 roku do końca czerwca 2016 r.  Jednak w lipcu 2016 roku ulica Strzegomska, pozbawiona co prawda jeszcze warstwy ścieralnej, została dopiero udrożniona, a końca prac nie było widać. Do wykonania została spora część chodników, położenie warstwy ścieralnej nawierzchni oraz dokończenie budowy ścieżki rowerowej.

We wrześniu 2016 roku skończyła się cierpliwość wałbrzyskiego ZDiKUM. Umowa z wykonawcą została zerwana, a prace dokończyć ma wyłoniony w nowym przetargu nowy wykonawca. I chociaż Bogusław Rogiński z wałbrzyskiego ZDiKUM-u jest dobrego zdania, my mamy nadzieję, że może latem 2017 roku uda się  przejechać całkiem nową ulicą Strzegomską.

  • Mapka kolejnych etapów prac na ulicy Strzegomskiej. Źródło: UM Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 maja 2017 09:57
`