Dodano: 12 lutego 2024 07:00

Siedem lat temu prezydent Szełemej zamknął basen na Podzamczu, teraz chce go otwierać. Fakt, czy przedwyborcze mrzonki?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Siedem lat po wydaniu decyzji o zamknięciu basenu przy Szkole Podstawowej nr 21 w Wałbrzychu prezydent Wałbrzycha chce ponownie uruchomić pływalnię na Podzamczu. Próbowaliśmy poznać więcej szczegółów tej sprawy i odpowiedzieć na pytanie, kiedy uczniowie doczekają się nowej pływalni?

Odpowiedź nie jest prosta. Dziś ciężko powiedzieć kiedy się doczekają, nie jest pewne czy w ogóle. O tym, że basen ma ponownie pojawić się na Podzamczu poinformował prezydent Roman Szełemej podczas internetowego czatu z mieszkańcami. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

– Ogólnodostępny, kryty basen powinien być odbudowany, czy to w takiej formule, a w jakiej on był, czy w nieco innej, mogę powiedzieć, że to już jest sprawa trochę drugorzędna – to właśnie prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który nie wyjaśnia, czy wyremontowany ma być zamknięty 7 lat temu już istniejący basen, czy też nowa pływalnia ma być częścią nowej szkoły, jaka zastąpić ma – w niedającej się dziś przewidzieć przyszłości – obecny budynek Szkoły Podstawowej numer 21 imienia Polskich Olimpijczyków.

REKLAMA

Dzisiaj trwają analizy, bo dzisiaj projekt szkoły jest gotowy, żeby go robić, pomysł z basenem jest pomysłem dosyć świeżym, bo ostatnio przez parę lat zapotrzebowanie na basen było chyba troszkę mniejsze i analizy pokazywały nam, że ten basen który jest na Piaskowej Górze czy na Ogrodowej – w przyszłości do remontu – wystarczy. Teraz głosy mieszkańców głównie przeważyły, głosy radnych, aby do pomysłu basenu na Podzamczu wrócić – mówi Edward Szewczak, rzecznik wałbrzyskiego Ratusza.

Basen przy szkole nr 21 został zamknięty w 2015 roku właśnie decyzją prezydenta Szełemeja. Pisaliśmy o tym tutaj. Stało się tak pomimo protestów mieszkańców, nauczycieli i rodziców uczących się w szkole dzieci.

Walbrzych, 16.11.2015. Basen w szkole nr. 21 im. Polskich Olimpijczyków w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / FORUM

Szkoła Podstawowa nr 21 na wałbrzyskim osiedlu Podzamcze. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szkoła Podstawowa nr 21 na wałbrzyskim osiedlu Podzamcze. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także