Oświadczenie UM w sprawie zamknięcia basenu przy szkole nr 21 na Podzamczu

17 listopada 2015 16:27. Walbrzych, Kryta pływalnia przy Szkole 21 im. Olimpijczyków w Wałbrzychu Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Otrzymaliśmy drogą mailową oświadczenie, jakie rzecznik prasowy prezydenta Romana Szełemeja wystosował w sprawie zamknięcia basenu przy szkole nr 21 na Podzamczu.

***

Oświadczenie w sprawie wyłączenia z eksploatacji basenu przy Publicznej Szkole Podstawowej  nr 21 przy ul. Grodzkiej 71 w Wałbrzychu

REKLAMA

Basen kąpielowy przy PSP nr 21 zostanie wyłączony z eksploatacji do końca bieżącego roku. Decyzja została podjęta w zwiazku z opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wałbrzychu.   

Powodem wyłączenia z eksploatacji obiektu jest zły stan techniczny i sanitarny, który w opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego może zagrażać zdrowiu użytkowników. Wyeksploatowany obiekt nie spełnia obecnie obowiązujących norm i standardów. Co więcej, uwagę na zaistniały stan rzeczy zwracali rodzice dzieci uczęszczających na basen. 

Wykorzystanie wspomnianego basenu przez osoby prywatne jest niewielkie, a w  pobliżu funkcjonują dwa baseny kryte: jeden przy Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 przy ul. Ogrodowej, który spełnia wszystkie normy a także niedawno wyremontowany przy użyciu najnowocześniejszych technologii basen przy Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Basen ten jest jednym z najnowocześniejszych obiektów na Dolnym Śląsku. 

Decyzja o ewentualnym remoncie obiektu przy PSP 21  zostanie podjęta po analizie budowlanej i finansowej projektu. 

Arkadiusz Grudzień
Rzecznik Prasowy/Asystent Prezydenta

My ze swojej strony chcemy przypomnieć słowa prezydenta Szełemeja jakimi zwrócił się się do uczniów, nauczycieli i rodziców podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w 2014 właśnie w szkole nr 21 im. Olimpijczyków Polskich:

– Trudno byłoby nie dostrzec, że nadszedł dobry czas dla szkół wałbrzyskich, dla całego systemu oświatowego. Myślę, że w każdej dzielnicy bez specjalnego trudu można dostrzec, że w ciągu tych ostatnich kilkunastu miesięcy, coś się na dobre zmieniło. Powstają nowe boiska, powstają nowe sale gimnastyczne, to co już było, jest remontowane, a to czego nie było, tworzymy od nowa. Przyjęliśmy razem z radnymi, z władzami miasta taki priorytet, aby wszystko to, co wiąże się z wychowaniem i edukacją w Wałbrzychu, było w bardzo szybkim czasie tak zmienione, aby było najlepsze w Polsce. Ta szkoła w ciągu kilkunastu miesięcy zmieni się nie do poznania.” – zapowiadał prezydent Wałbrzycha, obiecując kolejne inwestycje w szkole. Odnowiona miała być część dydaktyczna szkoły a po zakończeniu remontu basenu w IV LO – nastąpić miał remont basenu właśnie przy szkole nr 21. (źródło: http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,24320)

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 listopada 2015 16:27
`