Sejm uchwalił program Rodzina 500 plus. Wypłaty ruszą od kwietnia

12 lutego 2016 06:00. Źródło: www.kurier.pap.pl, fot. Shutterstock

Polska dołącza do państw, które wiedzą, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu - podkreśliła premier Beata Szydło.

To jest dzień, w którym możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do państw, które wiedzą, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu – podkreśliła premier Beata Szydło, która zabrała głos przed głosowaniem nad projektem ws. programu 500 plus.

Ustawę ostatecznie poparło 261 posłów, 43 było przeciwko, a 140 wstrzymało się od głosu. Projekt ustawy, która wprowadzi ma program „Rodzina 500 plus”, przygotowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest to sztandarowy projekt rządu PiS, zapowiadany w kampanii wyborczej.

„Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin. To jest dzień, w którym możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do tych wszystkich państw, które wiedzą, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu każdego narodu” – powiedziała szefowa rządu. Jak zaznaczyła, program powstał w związku z głosami i postulatami polskich rodzin.

REKLAMA

Premier Szydło podkreśliła, że podczas kampanii wyborczej 3 września w podwarszawskim Józefowie prezentowała projekt 500 plus i jego założenia są tożsame z głosowanym w czwartek projektem.

„To jest projekt, który stał się bazą projektu, który dzisiaj przyjmujemy. W tym projekcie jest bardzo wyraźnie napisane, że jest próg dochodowy, że wprowadzamy rozwiązanie, które w zależności od progu dochodowego przyznajemy świadczenie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeżeli rodzina ma dochody poniżej progu dochodowego, również na pierwsze” – powiedziała.

„Nie zakrzyczycie głosu polskich rodzin, nie zakrzyczycie państwo tysięcy głosów, które płynęły do nas w trakcie przygotowywania tego projektu” – dodała.

Premier podziękowała też wszystkim, którzy pracowali nad programem, w tym przedstawicielom dużych rodzin, którzy wyrażali swoje uwagi do projektu.

Posłowie PiS przyjęli wystąpienia okrzykiem „rodzina, rodzina”.

Po godz. 12 Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą program 500 plus. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 lutego 2016 06:00
`