Protestowali przeciw aborcji

10 stycznia 2016 08:50. Wałbrzych, Członkowie Fundacji Pro - prawo do życia podczas pikiety na wałbrzyskim osiedlu Piaskowa Góra. Fot. użyczona

W sobotę przy skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Głównej miała miejsce manifestacja przeciw aborcji. Jej inicjatorem była Fundacja Pro – prawo do życia, organizująca tego rodzaju akcje na terenie całego kraju.

Zdaniem manifestantów, którzy z transparentem nawiązującym do polityki Hitlera, który w 1943 roku zalegalizował aborcję, polityka ta jest kontynuowana, ponieważ w Polsce aborcja, choć w ograniczonym zakresie, jest dopuszczalna.

Była to czwarta tego rodzaju manifestacja w Wałbrzychu. Uczestnicy zapowiadają kolejne demonstracje w przyszłości.

Na mocy Ustawy w Polsce można dokonać aborcji w przypadku czynu zabronionego (np. gwałtu), sytuacji zagrożenia zdrowia i życia matki oraz gdy występuje podejrzenie, iż dziecko będzie nieodwracalnie upośledzone bądź jego nieuleczalna choroba będzie stanowić zagrożenie dla jego życia.

REKLAMA

11 września 2015 roku Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy złożonej przez Fundację Pro-prawo do życia, mającej wprowadzić całkowity zakaz przerywania ciąży. Decyzję posłów poprzedziła burzliwa czwartkowa debata. Odrzucenia projektu domagały się PO i SLD, za dalszymi pracami opowiadało się zaś PiS, PSL oraz ZP.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 stycznia 2016 08:50
`