Poznaliśmy najlepsze szkoły średnie, licea i technika w Polsce. Świetna pozycja II Liceum z Wałbrzycha

15 stycznia 2016 17:33. 15.01.2016. Wałbrzych, Zimowy Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował najnowszy Ranking Liceów Ogólnokształcących 2016 r. Wśród „ogólniaków” pierwsze miejsce zajęło XIII LO w Szczecinie. W Rankingu Techników zwyciężyło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w ZSP w Kleszczowie. Wałbrzyskie II Liceum Ogólnokształcące i. H. Kołłątaja znalazło się na wysokiej, 7 pozycji wśród szkół dolnośląskich.

W tegorocznym zestawieniu liceów pierwsze trzy miejsca zajęły: XIII LO w Szczecinie, XIV LO im. St. Staszica w Warszawie i Liceum Akademickie UMK w Toruniu. W sumie w pierwszej dziesiątce znalazło się aż 5 warszawskich placówek. W rankingu ogólnopolskim II Liceum uplasowało się pod koniec pierwszej setki, na 90 miejscu.

Pełną tabelę można zobaczyć tu: ———–>Pełna tabela <———–

Ranking szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. W przypadku techników warunkiem dodatkowym było, aby do egzaminu zawodowego przystąpiła co najmniej połowa absolwentów.

REKLAMA

W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, przy czym dla liceów pod uwagę brana była jedynie matura zdawana w „nowej formule” oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Dla szkół dwujęzycznych uwzględniono dodatkowo wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Ranking nie uwzględnia wyników z matury międzynarodowej.

Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium. W zestawieniu liceów uwzględniono łącznie 500 szkół.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 stycznia 2016 17:33
`