Ponad 5,8 mln zł dla Dolnoślązaków na „Kapitał Ludzki”

28 czerwca 2015 06:00. tekst: Stefan Augustyn, fot.: Shutterstock

Około 1,5 tysiąca Dolnoślązaków skorzysta z dodatkowych funduszy na szkolenia, kursy językowe, komputerowe oraz pomoc potrzebującym. Podpisywane są umowy warte ponad 5,8 mln zł z dolnośląskimi instytucjami i firmami. A wszystko to dzięki środkom z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który jest na finiszu, ale wolne fundusze pozostały. Zabiegał o nie skutecznie Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Dodatkowe pieniądze otrzymają projekty, które bardzo dobrze były oceniane przez uczestników. W ich opinii były skuteczne i bardzo przydatne. Uważamy, że warto, by jeszcze więcej osób miało szansę z nich skorzystać. Na pomoc może liczyć około 1,5 tysiąca mieszkańców Dolnego Śląska. To spora liczba – mówi Ewa Grzebieniak, wicedyrektor ds. wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w DWUP.

W sumie ponad 5,8 mln zł przeznaczono:

  • dla powiatowych centrów pomocy rodzinie oraz organizacji pozarządowych na wsparcie osób potrzebujących, pomoc w powrocie na rynek;
  • na wsparcie w regionie podmiotów ekonomii społecznej – doradztwo dla spółdzielni socjalnych oraz organizacji pozarządowych;
  • kilkadziesiąt podmiotów otrzyma w sumie 4,5 mln zł na szeroko rozumiany rozwój kompetencji dorosłych Dolnoślązaków – kursy językowe i komputerowe, które kończą się uznawanymi w Europie certyfikatami.

Każda z organizacji i firm otrzyma od blisko 6 tys. zł do 270 tys. zł. Fundusze obecnie są rozdysponowywane.

REKLAMA

***

PO KL w DWUP
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy pełni rolę instytucji wdrażającej Program Operacyjny Kapitał Ludzki (PO KL) w obszarach aktywizacji rynku pracy, integracji społecznej, wspierania rozwoju przedsiębiorstw poprzez wzrost umiejętności i kompetencji oraz upowszechniania kształcenia wśród osób dorosłych. Przez 9 lat DWUP rozdysponował ponad 377,6 mln euro (1,83 mld zł). W 1,3 tys. projektach wzięło udział 240,1 tys. osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 czerwca 2015 06:00
`