Poczta na Piaskowej Górze przeniesiona. Jej miejsce zajmie biblioteka

7 marca 2016 10:04. 04.03.2016 Wałbrzych, Nowa siedziba poczty na Piaskowej Górze. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Po 45 latach poczta na Piaskowej Górze przestała istnieć. Placówka została przeniesiona do lokalu znajdującego się końcu "mrówkowca", sąsiadującego z popularną cukiernią Hanusia, przy ulicy Hirszfelda.

powiedz-nam-o-tym

W pomieszczeniach zwolnionych przez Pocztę Polską mieścić się będzie Biblioteka Publiczna zajmująca obecnie pomieszczenia w pawilonach nad ulicą Główną. Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim względami ekonomicznymi. Budynek w którym ma siedzibę poczta należy do gminy, natomiast biblioteka dzierżawi pomieszczenia od spółdzielni mieszkaniowej Górnik. Po analizie finansów okazało się, że wpływy z najmu powierzchni lokalowej od poczty są widocznie niższe od czynszu, jaki miasto płaci spółdzielni za wynajem pomieszczeń dla biblioteki.

Pomieszczenia w przyziemiu połączone mają zostać wewnętrzną klatką schodową z górną kondygnacją budynku, tworząc w ten sposób centrum kulturalno-biblioteczne. W tym momencie całe pierwsze piętro budynku zajmuje Wałbrzyski Ośrodek Kultury i to on docelowo ma zostać dysponentem całego obiektu.

REKLAMA
04.03.2016 Wałbrzych, Nowa siedziba poczty na Piaskowej Górze. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

04.03.2016 Wałbrzych, Dawna siedziba poczty na Piaskowej Górze, przy ulicy Broniewskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 marca 2016 10:04
`