Od jutra w Aqua Zdroju wielkie święto europejskiej siatkówki.

12 sierpnia 2015 13:11. Na zdjęciu od lewej: Wojciech Czayka, dyrektor zawodów, Mariusz Gawlik, prezes Aqua Zdrój, Paweł Kowal, trener kadry B reprezentacji polski w siatkówce mężczyzn. Wałbrzych, sierpień 2015. Fot. Jacek Zych

Czwartek i piątek (13 i 14 sierpnia) to dwa dni wielkiego święta europejskiej siatkówki w Wałbrzychu. W hali Aqua Zdroju rozegrane zostaną finały Ligi Europejskiej w siatkówce mężczyzn. Dziś na konferencji prasowej Andrzej Kowal, trener reprezentacji Polski na Ligę Europejską podał skład kadry na turniej finałowy. Do reprezentacji wrócił przyjmujący, Aleksander Śliwka. Tym razem w kadrze nieobecny jest środkowy, Mariusz Marcyniak.

Faworytem rozgrywek jest niewątpliwie Słowenia. Polska po dwóch przegranych meczach w Kaliszu zagra z wracającym do kadry Olkiem Śliwką. typowana do zajęcia III-IV miejsca, za bardzo groźną Macedonią. Trener Kowal ma jednak nadzieję, że doping i atut własnego boiska pozwoli polskim siatkarzom wygrać czwartkowy mecz ze Słoweńcami i mierzyć się w sobotnim finale ze zwycięzcą pojedynku Estonia-Macedonia.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wielkim siatkarskim święcie i dopingowaniu polskich zawodników. Bilety są wciąż dostępne w kasach Aqua Zdroju. Do zobaczenia na trybunach!

REKLAMA

Reprezentacja Polski mężczyzn na Final Four Ligi Europejskiej 13 – 14 sierpnia, Wałbrzych: Bartosz Bednorz, Bartłomiej Bołądź, Adrian Buchowski, Dawid Dryja, Wojciech Ferens, Bartłomiej Grzechnik, Michał Kędzierski, Jan Nowakowski, Grzegorz Pająk, Szymon Romać, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek (L) Trener: Andrzej Kowal, II trener: Michał Gogol,  Trener przygotowania fizycznego: Łukasz Filipecki, Statystyk: Karol Rędzioch, Fizjoterapeutka: Agnieszka Bronisz, Kierownik reprezentacji: Paweł Pyziak

Plan spotkań Final Four Ligi Europejskiej w Wałbrzychu:

Czwartek, 13 sierpnia:
17.00. Polska – Słowenia
20.00. Estonia – Macedonia

Piątek, 14 sierpnia:
17.00. mecz o 3. miejsce
20.00 mecz o 1. miejsce

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 sierpnia 2015 13:11
`