Polska zagra w Final Four Ligi Europejskiej w siatkówce mężczyzn. Finały w połowie sierpnia w Wałbrzychu.

10 lipca 2015 09:52. Paweł Kowal, trener kadry B reprezentacji polski w siatkówce mężczyzn. Wałbrzych, lipiec 2015. Fot. Jacek Zych

13-14 sierpnia w hali widowiskowo-sportowej Aqua Zdrój odbędą się mecze Turnieju Finałowego Final Four Ligi Europejskiej 2015 w piłce siatkowej mężczyzn.

Mimo tego, że jako gospodarz mamy zagwarantowane prawo grania w finale chcemy pokazać kibicom, że na ten finał w pełni zasługujemy, Chcemy pokazać dobrą siatkówkę, stworzyć widowisko na naprawdę światowym poziomie – tak o swojej drużynie mówił trener Andrzej Kowal, trener kadry B reprezentacji Polski i Aseco Resovii Rzeszów, tegorocznego mistrza Polski, który wraz z kapitanem kadry B Szymonem Romaciem i Pawłem Pyziakiem – kierownik zespołu spotkał się z dziennikarzami.

O drużynie i nastrojach wśród zawodników mówił kapitan Szymon Romać – Cieszymy się, że mecze Final Four możemy rozgrywać przed własną publicznością, w Polsce. Mamy nadzieję, że pomoże nam to poprawić wynik z zeszłego roku, gdzie prawdę mówiąc nie udało nam się wywalczyć za wiele. W tym roku jesteśmy świetnie zmotywowani i pełni optymizmu. Wierzymy, że wynik będzie o wiele bardziej zadowalający.

REKLAMA

W ramach przygotowań do sierpniowych rozgrywek Final Four kadra B rozegra jeszcze dwumecz w Estonii oraz wyjedzie na kilka dnie do Izraela. W Polsce czeka siatkarzy dwumecz z Austrią oraz dwumecz z Macedonią w Kaliszu. – Mamy nadzieje, że te mecze pozwolą nam dobrze przygotować się do turnieju finałowego Ligi Europejskiej – tak o przygotowaniach do turnieju powiedział Paweł Pyziak, kierownik drużyny.

Na zgrupowaniu w Wałbrzychu siatkarze kadry B przebywają już trzeci raz. Tak zawodnicy jak i trenerzy bardzo chwalą sobie warunki panujące w wałbrzyskim obiekcie. Fakt ten niejednokrotnie został podkreślony podczas konferencji i rozmów z dziennikarzami.

Liga Europejska to coroczne zawody, w których biorą udział męskie reprezentacje państw europejskich. Na wzór Ligi Światowej do fazy finałowej przechodzą najlepsze zespoły z poszczególnych grup. Rozgrywana jest od 2004 roku.

Wobec rozgrywek Ligi Światowej, rozgrywki Ligi Europejskiej stanowią drugą klasę rozgrywek międzynarodowych, gdyż w niej występują niżej notowane europejskie reprezentacje siatkarskie. Począwszy od 2010 roku zwycięzca rozgrywek Ligi Europejskiej uzyskuje prawo do udziału w eliminacjach do Ligi Światowej.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 lipca 2015 09:52
`