Michał Dworczyk: Jest harmonogram S5 i S8. Także przez Wałbrzych

30 września 2019 13:41. Michał Dworczyk. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pierwsze prace przy S8 rozpoczną w 2023 roku, rok później przy S5. W Świdnicy Michał Dworczyk przedstawił plan budowy dróg ekspresowych na Dolnym Śląsku.

Rada Ministrów uchwałą zmieniającą uchwałę o wieloletnim programie budowy dróg krajowych na lata 2013-23 z perspektywą do 2025 przeznaczyła 2 miliardy złotych na zaprojektowanie i wybudowanie dwóch dróg w regionie wałbrzyskim – zapowiedział w Świdnicy szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

– Miliard złotych na prace przygotowawcze i rozpoczęcie prac na drodze ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka oraz kolejny miliard złotych na prace przygotowawcze na drodze ekspresowej S5 z Wrocławia przez Sobótkę, Świdnicę, Wałbrzych do Bolkowa.  T0 jest oficjalny dokument rządu Rzeczpospolitej Polskiej, to jest oficjalna decyzja rządowa. Są środki na realizację tych inwestycji – powiedział w Świdnicy Michał Dworczyk.

REKLAMA

Budowa obu dróg to jednak pieśń dalekiej przyszłości. Pierwsze maszyny wjadą na S8 najwcześniej w 2023 roku.  Do końca tego roku ma nastąpić ostateczny wybór trasy, którą będzie biegła ta droga, trwały będą też  prace związane z uzyskaniem decyzji środowiskowych. Wiosną 21 roku ma zostać ogłoszony przetarg na roboty budowlane w systemie projektuj i buduj. Na plac budowy S8 maszyny powinny wjechać jesienią 23 roku.

– Jeśli chodzi o S5 z Wrocławia przez Sobótkę, Świdnicę Wałbrzych aż do Bolkowa to jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno- środowiskowego tak, żeby jesienią 23 roku został ogłoszony przetarg także w wariancie zaprojektuj i buduj.  – wyliczał Michał Dworczyk.

Jeśli rząd spełni swoje obietnice, nowo wybudowaną es ósemką pojedziemy w 2026 roku, eS piątką – dwa lata później.

Źródło: UWWD

Źródło: UWWD

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 września 2019 13:41
`