Dodano: 8 września 2019 12:20

Świdnica. Będzie rewitalizacja Parku Młodzieżowego. Co się zmieni?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Po Ogrodzie Różanym, Parku Centralnym i Parku Sikorskiego Park Młodzieżowy to kolejne miejsce w Świdnicy, które ma odzyskać swój wygląd z lat świetności. Teren doczeka się gruntownej modernizacji a prace mają pochłonąć ponad 9 milionów złotych. Obejmą blisko jedenaście hektarów parku.

Projekt zakłada odtworzenie cennego, historycznego i przyrodniczego układu w parku. Jednocześnie, jak zapewniają urzędnicy, zachowany zostanie leśny charakter tego miejsca. Mają się jednak pojawić nowe drzew i krzewy. Przygotowana zostanie także polana wypoczynkowa.

Miasto chce odbudować także słynną wieżyczkę i fontannę, które znajdowały się w parku.

REKLAMA

To miejsce objęte jest ochroną konserwatora zabytków, dlatego wszystkie zmiany są konsultowane i wymagają stosownych zezwoleń. Jest już zgoda na wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na około siedmiuset drzewach. W ramach prac sprawdzono także i spisano rosnące w parku drzewa. Na listę trafiło około dwa i pół tysiąca drzew i krzewów. Najstarsze z nich, które mogą stanowić zagrożenie dla osób korzystających z parku zostaną specjalnie zabezpieczone. Te, który nie można zabezpieczyć i są w złym stanie, zostaną wycięte.

W tej chwili wykonywana jest dokumentach techniczna prac. Prace pielęgnacyjne przy drzewach rozpoczną się późną jesienią.

Trwają prace projektowe rewitalizacji Parku Młodzieżowego fot. użyczone / UM Świdnica

Trwają prace projektowe rewitalizacji Parku Młodzieżowego fot. użyczone / UM Świdnica

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także