Dodano: 25 września 2019 11:39

Dworczyk: S5 połączy Wałbrzych i Świdnicę z Wrocławiem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Budowę zupełnie nowej drogi ekspresowej zapowiedział dziś w czasie konferencji prasowej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podkreślił, że to historyczna dla regionu decyzja.

Michał Dworczyk poinformował we Wrocławiu, że Rada Ministrów podjęła decyzję w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. Jak informuje urząd, oznacza to, że rozpoczną się procedury budowlane dla dwóch inwestycji – drogi S8 z Kłodzka przez Kobierzyce do Wrocławia i S5 z Wałbrzycha przez Świdnicę do Wrocławia.

To historyczna decyzja dla Dolnego Śląska, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w regionie – mówił w czasie spotkania Dworczyk.

REKLAMA

Harmonogram prac przy obu inwestycjach ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach. Wiadomo, że budowa obu dróg może pochłonąć około 9 miliardów złotych. Trasy mogły by być gotowe najwcześniej za osiem lat.

To historyczny moment dla subregionu wałbrzyskiego, bo otwiera ten region. Umożliwi to nie tylko mieszkańcom szybsze dotarcie do Wrocławia, ale na pewno wpłynie na rozwój turystyki i ułatwi działalność przedsiębiorcom, inwestującym w tym regionie – mówił Dworczyk.

Źródło: UWWD

Źródło: UWWD

Źródło: UWWD

Źródło: UWWD

Źródło: UWWD

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także