Marzena Sobczyk będzie odwołana?

29 lutego 2016 20:21. 29.02.2016 Wałbrzych. Marzena Sobczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ważą się losy przewodniczącej Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju Marzena Sobczyk. Według części radnych straciła mandat do sprawowania tej funkcji po próbie przeforsowania kontrowersyjnej uchwały o przesunięciu strefy uzdrowiskowej B, w którą zdaniem wielu mieszkańców oraz części radnych była osobiście zaangażowana.

Przewodnicząca Sobczyk nie pozostała dłużna niechętnym jej radnym i natychmiast złożyła wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego Rady – Józefa Kaczanowskiego, argumentując to słabą współpracą z radnym Kaczanowskim. Tym razem nie udało się jej jednak zyskać aprobaty Rady, która przy 7 głosach przeciw i dwóch wstrzymujących się nie poparła wniosku.

Dzisiejsze obrady Rady obserwowało kilkunastu mieszkańców, zaniepokojonych podjętymi przez Marzenę Sobczyk działaniami. Początkowo radni mieli głosować nad uchyleniem podjętej przez samych siebie uchwały, jednak decyzja Wojewody Dolnośląskiego, który kilka dni ją unieważnił spowodowała usunięcie tego punktu z porządku obrad.

Przypomnijmy, że Wojewoda Dolnośląski unieważniając decyzję Rady z 25 stycznia uznał, że to Burmistrz a nie Rada własny jest podjąć decyzję o przesunięciu lub zmianach w strefie uzdrowiskowej.  Dlatego aby zapewnić całkowitą transparentność radny Adam Jennings złożył wniosek do burmistrza Fedoruka o zajęcie oficjalnego, jednoznacznego stanowiska w formie pisemnej w sprawie ewentualnych zmian w strefie uzdrowiskowej B. Stanowisko to, miałaby zostać wywieszone w Urzędzie Gminy do wiadomości publicznej.

REKLAMA

Trzeba podkreślić, że część radnych, którzy 25 stycznia poparli „uchwałę Sobczyk”, dziś nie była przekonana o słuszności swojej decyzji. Niektórzy poproszeni o komentarz do decyzji Wojewody uznali jej zasadność lub otwarcie przyznali, że zagłosowali niewłaściwie.

Teraz przewodnicząca Sobczyk ma 7 dni na zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, na której radni zadecydują o jej ewentualnym odwołaniu.

29.02.2016 Wałbrzych. Sesja Rady Miasta w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

29.02.2016 Wałbrzych. Sesja Rady Miasta w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 lutego 2016 20:21
`