Kolejny bezczelny napad. Napadli na mężczyznę w jego własnym mieszkaniu.

16 marca 2016 07:00. fot. archiwalna / ilustracyjna.

Policjanci z Boguszowa Gorc zatrzymali 30-letnia kobietę i 34-letniego mężczyznę podejrzewanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, oboje wtargnęli do jego mieszkania i grożąc pobiciem zabrali sprzęt elektroniczny oraz kilka „drobiazgów”. Policjanci odzyskali zrabowane mienie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 9 marca, w jednej z kamienic w Boguszowie Gorcach. Właściciel mieszkania, 61-letni mężczyzna, usłyszał pukanie i otworzyła drzwi. Do mieszkania wtargnęli kobieta i mężczyzna. Oboje byli agresywni. Uderzyli 61-latka w twarz i grożąc dalszym pobiciem doprowadzili go do stanu bezbronności. Następnie z mieszkania wynieśli sprzęt elektroniczny, pucharek oraz odznaki. Właściciel mieszkania wycenił straty na kwotę ponad 700 zł.

Poszkodowany o całym zdarzeniu powiadomił policję. Szczegółowo opisał wygląd sprawców. Na podstawie rysopisu funkcjonariusze wytypowali osoby mogące mieć związek ze sprawa. Kilka godzin zajęło boguszowskim policjantom ustalenie miejsca pobytu agresywnej pary. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Skradzione rzeczy zostały odzyskane. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował mężczyznę, natomiast kobieta została objęta dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo obojgu grozi kara do 12 lat więzienia.

REKLAMA

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 marca 2016 07:00
`