Kanał Discovery Channel wyemituje film o historii poszukiwań złotego pociągu.

15 marca 2016 08:33. Walbrzych, 12.11.2015. Ekipa telewizyjna Discivery Channel podczas realizacji filmu. Na zdjeciu jeden z odkrywcow - Piort Koper fot. Jacek Zych / FORUM

Czy tzw. „złoty pociąg” naprawdę istnieje? Co znajduje się pod 65. kilometrem linii kolejowej Wałbrzych – Wrocław? W sierpniu 2015 roku cały świat wstrzymał oddech, kiedy dwóch anonimowych poszukiwaczy poinformowało media o niezwykłym znalezisku. Ich zdaniem, niepozorne miejsce w pobliżu torów kolejowych w Wałbrzychu skrywa zaginiony pod koniec II wojny światowej pociąg pancerny. Bardzo szybko pojawiły się informacje, że być może jest wypełniony złotem i kosztownościami. Czy to prawda?

Discovery Channel zaprasza na jedyny w swoim rodzaju program, analizujący wszystkie dotychczas potwierdzone fakty oraz mity, jakie narosły wokół rzekomego odkrycia tego pociągu. Czy już niebawem będziemy świadkami największego znaleziska XXI wieku? Premiera programu „Na tropie zotego pociągu”; już 24 marca o godz. 22:00 na Discovery Channel.

Wiosną 1945 roku dni III Rzeszy były policzone. Gdzieniegdzie utrzymywały się jeszcze słabnące z każdym dniem linie oporu. Jedną z nich był Breslau – dzisiejszy Wrocław, z którego wyruszyć miał w pobliskie Sudety pociąg pancerny, przewożący nową hitlerowską broń. Są tacy, którzy wierzą, że tajemniczy skład był pełen kosztowności i dzieł sztuki. Pociąg zaginął i nikt nie wie, co się z nim stało. Czy został ukryty w tunelu przez Wehrmacht? A może wpadł w ręce żołnierzy Armii Czerwonej? Są również badacze, którzy twierdzą, że tajemniczy pociąg nigdy nie istniał… Kto ma rację?

REKLAMA

W programie „Na tropie zotego pociągu” Discovery Channel będzie weryfikować wszystkie fakty i mity, które narosły wokół sprawy zaginięcia tajemniczego składu. Przewodnikiem widzów po tym niezwykłym śledztwie będzie Łukasz Kazek – eksplorator, odkrywca i jeden z największych znawców tajemnic Dolnego Śląska. Kazek wraz z kamerami Discovery Channel będzie towarzyszył badaczom: Piotrowi Koperowi i Andreasowi Richterowi w ich badaniach georadarem na 65. kilometrze.

Tylko Discovery Channel będzie można zobaczyć krok po kroku, co odkryli poszukiwacze i na czym opierają swoje zgłoszenie o znalezieniu zaginionego pociągu. Ponadto, kamery Discovery odwiedzą pobliski zamek Książ, który być może miał zostać kolejną kwaterą Hitlera. Przekonają się, jaki jest punkt widzenia na sprawę Tadeusza Słowikowskiego, mężczyzny który już przeszło dekadę temu szukał tajemniczego składu. Przyjrzą się również wnikliwym analizom badaczy z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, a nawet wyruszą do kopalni soli Merkers w Niemczech, gdzie pod koniec wojny naziści ukryli ogromne ilości złota.

Program „Na tropie złotego pociągu” na Discovery Channel to unikalne śledztwo pozwalające widzom na poznanie wszystkich faktów i mitów dotyczących sprawy tzw. „złotego pociągu”. Kto ma rację? Czy już niebawem będziemy świadkami największego odkrycia z czasów II wojny światowej? To wszystko i wiele więcej w programie „Na tropie złotego pociągu”. Premiera już 24 marca o godz. 22.00 na Discovery Channel.

Dodatkowe emisje programu „Na tropie złotego pociągu:
– 25 marca o godz. 18.00
– 26 marca o godz. 14.00 i 1.00
– 27 marca o godz. 8:00 i 18.00
– 28 marca o godz. 7.00 i 20.00

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 marca 2016 08:33
`