Dodano: 1 czerwca 2022 11:24

Czy wieża na wzgórzu Gedymina będzie płatna?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Czy wieża widokowa w Szczawnie będzie płatna? Takie pytanie od kilku dni zadają sobie mieszkańcy Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha. Byłby to pierwszy taki przypadek w regionie. Burza rozpętała się w mediach społecznościowych kilka dni temu.

– W tej chwili nie planujemy opłat za wejście na wieżę widokową, nie wykluczamy jednak takiej możliwości w przyszłości – tak o planach wprowadzenia opłat za wejście na wieżę widokowa w Szczawnie-Zdroju powiedział mi burmistrz miasta Marek Fedoruk. To odpowiedź na falę komentarzy, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych po zainstalowaniu przed wejściem na wieżę zamykanej automatycznie bramki:

– Bramka ma a celu zliczanie ilości osób. Zgodnie z projektem na wieży nie może znajdować się nieskończona ilość osób. Jest ona liczona na kilkadziesiąt osób i w przypadku, kiedy zostanie przekroczona odpowiednia ilość osób bramka zostanie zamknięta. Wtedy, kiedy ileś osób opuści tą wieżę, bramka ponownie zostanie otwarta – wyjaśnia burmistrz Fedoruk.

REKLAMA

Burmistrz nie wyklucza jednak wprowadzenia w przyszłości niewielkiej, dwuzłotowej opłaty. W związku z tym spytałem mieszkańców Szczawna-Zdroju, czy wejście na wieżę powinno być płatne. Zdecydowana większość opowiedziała się przeciw takiemu pomysłowi, były jednak głosy popierające symboliczną opłatę:

– Żeby była płatna? NIe! Dlaczego za to płacić mamy? Za wejście na wieżę i z powrotem?/ No lepiej żeby była za darmo, wiadomo. / NIe, nie powinna być płatna. Każdy powinien mieć tam dostęp, żeby wejść i pozwiedzać. / Nie nie powinno być płatne. Aja również sądzę że powinno być za darmo, chociaż jeśli miałoby to wzbogacić nasz region to drobna opłata by nie zaszkodziła – tak na pytanie odpowiadali mieszkańcy Szczawna-Zdroju.

27 metrowa wieża widokowa, jaką wybudowano na szczycie leżącego na granicy Wałbrzycha i Szczawna Zdroju wzgórza Gedymina sfinansowana została z pieniędzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jej otwarcie planowane jest podczas tegorocznych Dni Szczawna-Zdroju.

Bramka na wieżę widokową na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Walbrzych

Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • dede pisze:

    zaczyna się od symbolicznych 2 złotych a później 5,10,15,chciwość ludzi pewnego ugrupowania politycznego jest nieograniczona

  • krx pisze:

    „Burmistrz nie wyklucza wprowadzenia opłat” – burmistrz dostał pieniądze na wieżę od rządu, NIE MA WIĘC ŻADNEGO TYTUŁU DO WPROWADZENIA NAWET SYMBOLICZNYCH OPŁAT.

  • Zobacz także