Anna Zalewska (PiS) nowym ministrem edukacji.

9 listopada 2015 15:25. Anna Zalewska nową szefową Zarządu Okręgowego PiS . Fot. Jacek Zych

Anna Zalewska, dwukrotna posłanka PiS z okręgu wałbrzyskiego, od dziś pełnić będzie stanowisko Ministra Edukacji w rządzie Beaty Szydło. Nominacja wywołała spore zaskoczenie – nazwisko zalewskiej nie pokazywało się w medialnych listach kandydatów do tek ministerialnych.

Anna Zalewska, ma doświadczenie w pracy w szkole. Urodzona w 1965 roku posłanka, pracowała jako nauczycielka i wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Karierę polityczną rozpoczęła kilkanaście lat temu. W latach 2002-07 zasiadała w radzie powiatu świdnickiego. W tym samorządzie była również wicestarostą. Politycznie najpierw związała się z Unią Wolności, ale potem wybrała PiS i w barwach tej partii w 2005 r. wystartowała w wyborach parlamentarnych. Mandatu nie zdobyła. Udało jej się dopiero w 2007 r. Otrzymała wówczas ponad 10 tys. głosów.

Nazwisko Zalewskiej nie pojawiało się w podawanej przez ogólnopolskie media giełdzie osób, które mogłyby objąć resort edukacji, stąd spore zaskoczenie. Jednak według naszych niepotwierdzonych informacji (pisaliśmy o tym w komentarzu powyborczym), kandydatura Zalewskiej rozpatrywana była od dawna w kontekście ministerstw edukacji bądź szkolnistwa wyższego.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 listopada 2015 15:25
`