Dodano: 3 stycznia 2023 21:37

Zuchwała kradzież w Sylwestra w Szczawnie-Zdroju. Poszkodowani apelują do mieszkańców o pomoc

Do zuchwałej kradzieży doszło w Sylwestra w Szczawnie-Zdroju przy ulicy Kolejowej. Do jednego ze znajdujących się tam domów włamali się złodzieje. – Ktoś wszedł i podeptał naszą prywatność, nasze bezpieczeństwo, nasz spokój – pisze na portalu społecznościowym poszkodowana, która apeluje do internautów i mieszkańców regionu o pomoc.

Sprawców, jak informuje poszkodowana, było dwóch. Jeden z nich miał jasną kurtkę i czarny plecak, drugi miał być ubrany na szaro. Mężczyźni na posesji pojawili się po raz pierwszy między 17.oo, a 18.oo. Prawdopodobnie sprawdzali, czy właściciele są w domu. Później w okolicy budynku sąsiedzi mieli zauważyć podejrzane auto.

Poszkodowani apelują do wszystkich, którzy w tym czasie przechodzili ulicą Kolejową, albo przejeżdżali i mają videorejestratory.

REKLAMA

Potrzebujemy nagrań. Ale także informacji od tych, którzy nagrań nie mają, a widzieli coś co zwróciło ich uwagę i może mieć związek ze sprawą – apelują okradzeni mieszkańcy Szczawna-Zdroju.

Poszkodowani szukają informacji dotyczących okresu od godziny 18.oo w Sylwestra do godziny 6.oo rano w Nowy Rok.

To nie jedyna historia związana ze złodziejami w regionie w ostatnich dniach. W internecie mieszkańcy Poniatowa w Wałbrzychu ostrzegają się przed mężczyzną, który miał kręcić się po dzielnicy i sprawdzać czy wszyscy mają pozamykane drzwi od domu i samochody. Mężczyznę 31 grudnia w nocy zarejestrował monitoring jednej z posesji na Poniatowie.

W Sylwestrową noc włamali się do domu na ulicy Kolejowej w Szczawnie- Zdroju mieszkańcy szukają świadków fot. użyczone

W Sylwestrową noc włamali się do domu na ulicy Kolejowej w Szczawnie- Zdroju mieszkańcy szukają świadków fot. użyczone

 • Sgh pisze:

  Ludzie publicznie publikują posty że ich nie ma w domu, to są efekty.

 • Sylwek pisze:

  Taki oświetlony i nikt nie widział

 • Sylwek pisze:

  Na golasów nie trafiło szkoda ale trzeba szukać w śród znajomych

 • Dania pisze:

  To chamstwo, wielkie chamstwo. Domek pięknie przystrojony, serce pęka. Ciekawe czy nasza policja trafi na jakiś ślad. Współczuję poszkodowanym.

 • ssij pisze:

  sylwek za to ty jesteś golasem umysłowym… jedno zdanie i wiadomo z kim mamy do czynienie.

 • Irek pisze:

  Chyba 80% ludzi nie ma w sylwestra w domu. Obojętnie w tym okresie czy cos jest opublikowane czy nie. Jeśli ktoś miał plan obrobićten dom to wybrał czas gdy większość ludzi ma czujność w tych tematach zerową. Może jak ty wyjdziesz nawet po sąsiedzku na sylwestra to cie obrobią. Chyba że będziesz stał w oknie i wciąż patrzył na swój dom. Albo lepiej wychodź z imprezy co pół godziny i sprawdzaj.

 • Misiek pisze:

  Jak 2 dni przed daje sie posta z imprezy w Zakopanem… to prawie zaproszenie zlodzieja do domu…

 • Marta pisze:

  A to ze ktos ma coś więcej to znaczy że fajnie ze go okradli? Co za głupi wpis. Złodziej to złodziej. Okradnie i biednego i bogatego. I chyba ważniejszy jest fakt kradzieży a nie to na kogo trafiło. Bo trafić moze każdego.

 • DetOko pisze:

  Monitoring sswin i CCTV konieczny .

 • Tomuś pisze:

  Dlatego udostępnianie zdjęć na FB, Insta, na których człowiek pokazuje każdy szczegół swojego życia, każdy kąt swojego domu, to skrajna nieodpowiedzialność. Zdjęcie sprzed domu, zdjęcie z każdego pokoju plus zdjęcia z 5 pobytów w ciepłych krajach w ciągu roku, jest to raczej jasny przekaz. JA MAM, MNIE STAĆ, PODZIWIAJCIE MNIE I ZAZDROŚĆCIE. W razie pocisku, nie mówię o tym konkretnym przypadku kradzieży. W skrócie: W czasach takich jakie mamy SKROMNOŚĆ W CENIE

 • Bobek pisze:

  Kolejni pseudozamozni i głupiomądrzy . Stać na lans na wyjazdach, a nie stać na zabezpieczenia.
  Złodziejstwo potępiam, ale zapraszanie złodzieja do domu też, a później publiczne lamenty.

 • Baśka pisze:

  Naprawdę zuchwala? W tym domu jak na ręku wszystko widać. Gospodarze raczej nie utrudniali włamywaczom. Poza tym wszystko na ig można sobie przejrzeć. Złe czasy na taką otwartość i beztroskę

 • Amon pisze:

  Alarm, kamery?

 • Amon pisze:

  Alarm, kamery? Itp.itd.

 • Ja pisze:

  Karma wita,Karma wraca…”Bóg nie rychliwy,ale sprawiedliwy ” ✌️

 • Ja pisze:

  Ta pani zawsze mówiła,że chodzi do kościoła i że jest oki….Ja wiem ,że jest inaczej… a Ten jej…się dowie‍♂️

 • NiSki pisze:

  Widać że niektórych z zazdrości aż zżera i ty Tomuś bardzo wnikliwie analizujesz ile razy i gdzie się właściciele udają. Chyba znasz ludzi bo jak nie to musisz z garem mieć coś nietak bo przeprowadzasz śledztwo obcych kont. A może masz coś z tym wspólnego to się ujawnij :-D Pomożesz :-D

 • Zobacz także