Dodano: 3 września 2022 11:08

Znamy termin zakończenia prac na 1 Maja. Miasto naciska na Eurovię [CAŁA ROZMOWA]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Firma Eurovia ma przekierować do Wałbrzycha znaczną liczbę pracowników. Do końca listopada prace na ulicy Zachodniej i części 1-go maja mają być na tyle zaawansowane, że być może będzie już położona nawierzchnia. O takich deklaracjach złożonych przez wykonawcę powiedział naszemu reporterowi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Trzy dni temu odbyło się spotkanie z wykonawcą, na którym poruszany był temat słabego zaangażowania prac na Sobięcinie. Według relacji prezydenta Szełemeja wykonawca borykać się ma z dużymi problemami kadrowymi oraz kłopotami z dostawą materiałów. Jak powiedział prezydent, otrzymał zapewnienie o zintensyfikowaniu prac:

REKLAMA

– Dostaliśmy deklarację ze strony Eurovii, że w tej chwili koncentruje wszystkie wysiłki, przesuwając głównie siły pracownicze na tę budowę po to, aby przed zimą czyli przed sezonem zimowym, który rozumiemy jako listopad, koniec listopada, uzyskać ewidentny postęp przynajmniej na pewnym odcinku, tak aby dokuczliwości, które odczuwamy wszyscy, zarówno mieszkańcy ulicy Zachodniej, ulicy 1-go Maja, aby przynajmniej były trochę mniejsze.

Budowa, która zakończyć się miała w sierpniu tego roku przeciągnęła się o ponad 12 miesięcy. Oficjalnie powodem były problemy proceduralne związane z wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie budowy. Prace, które mają potrwać do połowy przyszłego roku posuwają się jednak w ślimaczym tempie. Na 2,5 kilometrowym odcinku spotkać można zaledwie kilku drogowców. Jeszcze dwa tygodnie temu pytany przez nas o to prezydent Szełemej bagatelizował nasze wątpliwości:

– Nie podzielam tego poglądu. Mogę powiedzieć, że wrażenie, że jest tam , że mogłoby tam być więcej pracowników jest tak bym powiedział, nieprofesjonalne.

Już na ostatniej sesji mówił jednak:

– Jeśli chodzi o ulicę 1 Maja to dzisiaj mamy spotkanie z wykonawcą, z firmą Eurovia, która, tak my oceniamy, ma bardzo duże problemy z pozyskaniem pracowników. Chcemy uzyskać odpowiedź dlaczego zaangażowanie pracowników na ulicy 1 Maja jest mniejsze, niż byśmy chcieli.

Nowy, planowany termin zakończenia remontu to sierpień 2023 roku.

Ulica 1 Maja Sobięcin fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Ulica 1 Maja Sobięcin fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Ulica 1 Maja Sobięcin fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Ulica 1 Maja Sobięcin fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Ulica 1 Maja Sobięcin fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Ulica 1 Maja Sobięcin fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Jwch pisze:

  Remonty w Wałbrzychu zawsze szły jak krew z nosa

 • Mieszkaniec pisze:

  Dokladnie tak jak mowisz.zawsze wszystko opieszale i powolne.a najgorsze ze miasto nie wyciaga konsekwencji wzgledem niezetelnych wykonawcow.zamiast placic odszkodowania za nieterminowosc to miasto w osobie prezydenta broni wykonawcow tlumaczac ich niekompetencje rzekomymi NIESPODZIEWANYMI TRUDNOSCIAMI
  Przypadek…?nie sadze

 • za tanio pisze:

  Każdy kto wygra przetarg w tym mieście żałuje tej decyzji. Miasto jest biedne i bardzo mało płaci, firmy nie mają jak zachęcić ludzi do tego typu pracy, Miejscowych dużych firm nie ma

 • gohciu pisze:

  Termin tak realny jak… tzw. żydookrężnica.

 • Taka jedna pisze:

  Hahaha, to musi wejść do słownika polskiego

 • Polka pisze:

  Hahaha, to musi wejść do słownika polskiego

 • . pisze:

  To po co te firmy startują w przetargach? Od początku wiedzą za jakie pieniądze będą pracować i skoro składają oferty, to jednak nie może być tak źle jak piszesz…

 • Michał pisze:

  Jaki Prezydent takie przetargi.

 • Pyza pisze:

  Dzisiaj jadą około 8.30 naliczyłam 6-ściu pracowników

 • Zobacz także