Złoty pociąg: Są wyniki badań, będzie konferencja i wiercenia

22 września 2017 13:25. Piotr Koper (L) i jeden z naukowców na 65 km linii kolejowej Wrocław- Wałbrzych. fot. archiwalna fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wraca temat Złotego Pociągu. Piotr Koper zapowiada na koniec przyszłego tygodnia konferencję prasową, na której zaprezentować ma wyniki prowadzonych w lipcu i sierpniu badań geofizycznych prowadzonych na 65 km.

Wczoraj otrzymałem wyniki tych badań – mówi w rozmowie Piotr Koper, z którym spotkaliśmy się dziś (piątek, 22.09) na słynnym 65 kilometrze trasy kolejowej Wrocław Wałbrzych. – Analizowane przez trzy niezależne ośrodki we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie dały więcej niż obiecujące rezultaty. Wytypowaliśmy 7 miejsc, w których chcemy przeprowadzić wiercenia. 

Planowane są wiercenia rdzeniowe, które dadzą odpowiedź nie tylko na pytanie czy poszukiwany tunel istnieje, ale również na te o strukturę geologiczną terenu.

REKLAMA

Zanim jednak będzie można myśleć o wierceniach, przez Koprem kolejny, mozolny proces zdobywania pozwoleń, koncesji i przede wszystkim, gromadzenia pieniędzy. Koszt ewentualnych badań szacowany jest na ok. 100 tysięcy złotych. Piotr Koper nie traci jednak rezonu:

Wyniki badań są nie tylko pewne, ale podparte autorytetem nazwisk, które – proszę mi wierzyć – nie są anonimowe w świecie naukowym 

Informację o dokładnym terminie badań Piotr Koper poda na swoim profilu na Facebook’u.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 września 2017 13:25
`