Dodano: 20 czerwca 2022 09:13

Złomiarze dewastują Lisią Sztolnię! Nasze doniesienia potwierdza autor bloga „Wyprawy Leona”. To może skończyć się katastrofą!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Złomiarze dewastują wyposażenie Lisiej Sztolni. Pierwszej sztolni na kontynencie europejskim, w której transport węgla odbywał się łodziami – informuje autor bloga „Wyprawy Leona”. Rafał Romanik był w unikatowym szybie. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że ze sztolni wynoszone są metalowe elementy górniczego wyposażenia.

Tydzień temu pisaliśmy o docierających do nas sygnałach, a dotyczących dewastacji unikatowej w skali europejskiej Lisiej Sztolni. W teorii wejście do Lisiej Sztolni jest odpowiednio zabezpieczone i niemożliwe, a dodatkowo śmiertelnie niebezpieczne. Jak wynika z naszych ustaleń to jednak tylko teoria. W ostatnich tygodniach kilkukrotnie otrzymaliśmy informacje dotyczące rozkradania wyposażenia zabytkowego obiektu.

Informacje te potwierdza autor bloga „Wyprawy Leona”, który wszedł do unikatowego obiektu.

REKLAMA

Złomiarze dewastują wyposażenie Lisiej Sztolni. Jak tak dalej pójdzie i zacznie się rozebranie obudowy górniczej, to za jakiś czas miasto nie będzie miało czego udostępniać turystom – czytamy na FB „Wypraw Leona”.

Autor bloga zwraca uwagę, że z podziemi znikły elementy kopalnianych wózków czy nawet fragmenty torów.

Drugie, mniej znane wejscie do LIsiej Sztolni. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Drugie, mniej znane wejscie do LIsiej Sztolni. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Drugie, mniej znane wejscie do LIsiej Sztolni. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Bolo pisze:

    Chodzi o to by zasypać sztolnię z której nie ma siana i po problemie. Żyd już przeliczył że się …nie opłaca. Tak jak basen letni czy lodowisko…

  • dede pisze:

    po co nam ta lisia sztolnia, przez nią masa kłopotów,zalania hurtowni opakowań gdzie kupy wybiły na 1 metr,opóźnienia z obwodnicą, po co nam to,zasypać i po ptokach

  • Zobacz także