Zakończyły się negocjacje związkowców z Toyoty z pracodawcą

18 lipca 2016 19:28. fot. archiwalna. Fabryka Toyoty w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W środę w nocy (W nocy z 13/14 lipca) zakończyły się negocjacje, jakie z pracodawcą toczyli zrzeszeni w trzech związkach zawodowych pracownicy wałbrzyskiej fabryki Toyoty. Obie strony wstrzymują się przed ujawnieniem rezultatów negocjacji, jednak portal bankier.pl informuje, że jednym z punktów porozumienia jest nagroda jednorazowa w wysokości 700 zł brutto. Łączna kwota premii z uwzględnieniem tych które już zostały wypłacone wyniesie od 1700 zł do 2300 zł. Pieniądze będą wypłacone od dnia 28.07.2016 r. Oprócz tego porozumienie zakłada inne zobowiązania ze strony pracodawcy – informuje związek działający w Toyocie.

Rozmowy związkowców z zarządem firmy trwały od lutego 2016 roku. Domagano się w nich poprawy systemu ocen wydajności oraz regulaminu wynagradzania, jak również wyszczególnienia składników premii.

W związku z zakończonymi rozmowami oświadczenie wydał zarząd Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu:

REKLAMA

13 lipca przedstawiciele Toyota Motor Manufacturing Poland oraz trzech organizacji związkowych:  NSZZ Solidarność, OPZZ Konfederacja Pracy oraz Kadra podpisały porozumienie kończące spór zbiorowy.

Dzięki szczeremu i otwartemu dialogowi wypracowane zostało porozumienie, które przyczyni się do stabilnego funkcjonowania i trwałego rozwoju TMMP.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 lipca 2016 19:28
`