Zabił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Szybkie działania policji

20 listopada 2019 12:50. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W miejscowości Nowizna koło Dzierżoniowa kierowca samochodu osobowego potrącił i zabił 64-letniego rowerzystę. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia.

O zdarzeniu zaalarmowali policjantów przejeżdżający kierowcy. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie ujawniono leżącego na poboczu, nieprzytomnego mężczyznę oraz zniszczony rower.

– 19 listopada ok godziny 12 kierujący samochodem marki Mercedes potrącił rowerzystę. Po zdarzeniu kierowca uciekł z miejsca wypadku. Niestety kierujący jednośladem zmarł – powiedział w rozmowie z dziennikiem Marcin Ząbek z dzierżoniowskiej policji – Już kilka godzin później policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o spowodowanie tego wypadku. Mężczyzna został zatrzymany. 

REKLAMA

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, podejrzanym o spowodowanie wypadku jest 24-letni mieszkaniec Pieszyc. Podczas zatrzymania mężczyzna miał być trzeźwy, jednak pobrano mu krew w celu przeprowadzenia badań na obecność narkotyków. Dziś został doprowadzony do dzierżoniowskiej prokuratury. W tej chwili trwa jego przesłuchanie. Za spowodowanie śmiertelnego w skutkach wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia za kratami może spędzić nawet 12 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 listopada 2019 12:50
`