Dodano: 2 lipca 2022 11:34
nasz news Wypadek na torach. Ruch pociągów został wstrzymany
Pociąg Kolei Dolnośląskich najechał na pozostawiony na torach motocykl. Linia kolejowa jest nieczynna, na miejscu pracują służby kolejowe i straż pożarna.
Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 9 w Dzierżoniowie. Według informacji jaką przekazał rzecznik dzierżoniowskiej straży pożarnej na pozostawiony na torach kolejowych motocykl najechał pociąg. Na szczęście nic się nie stało. Widząc nadjeżdżający pociąg kierowca motocykla odszedł od pojazdu na bezpieczną odległość.
– Mężczyzna terenowym motocyklem jeździł po okolicy. Przy przejeździe przez tory, z dala od przejazdu kolejowego gdzieś po po prostu zblokował mu się ten motocykl, odszedł od niego, natomiast pociąg najechał na ten motocykl. NIe ma osób poszkodowanych. Przyjechały służby kolejowe, prowadzą czynności, abo wyciągnąć ten motocykl. Natomiast nastąpił wyciek paliwa i strażacy zabezpieczają to, żeby nie doszło do większego rozlewiska – informuje rzecznik dzierżoniowskiej straży pożarnej.
W tej chwili służby kolejowe sprawdzają okoliczności zdarzenia oraz to, czy pociąg nie ma uszkodzeń i nadaje się do dalszej podróży. Linia kolejowa na odcinku Dzierżoniów-Piława Górna jest zamknięta. Koleje Dolnośląskie zorganizowały komunikację zastępczą. Pociągiem podróżowało około 60 osób. Nikt z pasażerów nie doznał obrażeń

Pociąg Kolei Dolnośląskich najechał na porzucony na torach motocykl. Fot użyczone

Pociąg Kolei Dolnośląskich najechał na porzucony na torach motocykl. Fot użyczone
Reporter po prochach czy napity.Porzucony motocykl to pociąg .
Dodaj komentarz
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Zobacz także
- Fontanna na Podzamczu już działa
- Inauguracja sezonu IV ligi. Transmisja meczu Polonia Świdnica – Górnik Wałbrzych
- Świdnica. Polna Droga już przejezdna
- Chcesz adoptować małego kotka? Wakacje to najlepsza, często jedyna szansa
- Ukraińcy ze Stowarzyszenia Ukraina-Wałbrzych pomagają uchodźcom
- Paliwo na stacjach poniżej 7 złotych. Czy będzie taniej?
Najczęściej czytane
Na Chełmcu i w Grzędach kręcą prequel „Igrzysk Śmierci”? Superprodukcja utrzymywana jest w tajemnicy
Roman Szełemej wraca do pracy w szpitalu
Turyści zgubili się w Książańskim Parku
Ciasno w pociągach Kolei Dolnośląskich. Tylko w jednym miesiącu skorzystało z nich półtora miliona pasażerów
Świdnica. Były kleryk oskarża biskupa o molestowanie. Duchowny zaprzecza
Taki drobiazg brakujący w newsie, gdzie? która linia kolejowa? jaka trasa? I opisy zdjęć… pociąg na pociąg…