Wyburzają byłą Fabrykę Porcelany Wałbrzych

29 maja 2017 22:29. Na terenie byłej fabryki Porcelany Wałbrzych zaczynają się prace rozbiórkow. Wałbrzych, 29.05.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Na teren byłej Fabryki Porcelany Wałbrzych wjechał ciężki sprzęt. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, wrocławska firma rozpocznie jutro (wtorek, 30.05.2017 r.) prace przy uporządkowywaniu części terenu. Na pierwszy ogień pójść mają ciągi komunikacyjne oraz place na terenie po byłej fabryce, a następnie bydynki i hale nie wpisane do rejestru zabytków.

Także nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że trwają starania nad uzyskaniem pozwolenia na rozbiórkę przyległego bo ulicy Żeromskiego, 3 piętrowego budynku z czerwonej cegły.  O postępach w pracach będziemy informować na bieżąco.

Fabrykę Porcelany Wałbrzych zamknięto w w listopadzie 2011 roku, kiedy to warszawska firma Finader S.A. odkupiła ją od syndyka masy upadłościowej, który przejął Fabrykę od zarządzającej nią dotychczas firmy Jaro z Jaroszowa. Od tego czasu, pozostawiony bez opieki i nadzoru obiekt rozszabrowano, wielokrotnie gaszono płonące pofabryczne hale i budynki. Kilkuhektarowy teren pełen zgliszcz, wypalonych budynków i rumowiska straszy przejeżdżających tuż obok pasażerów pociągów trasy Wrocław–Jelenia Góra.

REKLAMA

Na terenie byłej fabryki Porcelany Wałbrzych zaczynają się prace rozbiórkow. Wałbrzych, 29.05.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 maja 2017 22:29
`