Wtopa grafików kancelarii premiera. Pomylili powiat wałbrzyski z kamiennogórskim

16 października 2020 07:07. Infografika. Mapa Źródło: KPRM / Jacek Zych

Tematy: 


Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała wczoraj na twitterze grafikę, przedstawiającą powiaty, które od jutra znajdą się w strefie czerwonej z dodatkowymi obostrzeniami. Na liście znalazł się powiat kamiennogórski. Internauci szybko wyłapali jednak błąd grafików.

Polska podzielona jest na dwie strefy – żółtą i czerwoną. Do dziś na Dolnym Śląsku nie było żadnej strefy czerwonej. Od jutra pojawi się sześć takich stref. Jedną z nich będzie powiat kamiennogórski.

Na opublikowanej mapie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów powiatu kamiennogórskiego nie oznaczono jednak kolorem czerwonym. Takie oznaczenie otrzymał jednak powiat wałbrzyski.

REKLAMA

Błąd grafików szybko został wyłapany przez internautów, a część osób pogubiła się w przekazie. Na błąd zareagowali między innymi rzecznik Urzędu Miasta w Wałbrzychu i Starosta Wałbrzyski. Pomimo licznych komentarzy do dziś błędy nie poprawiono.

Szanowni mieszkańcy niestety, portale ogólnopolskie oraz Kancelaria Premiera Rady Ministrów nie znają … < / p> zestaw bitewny przez Krzysztofa Kwiatkowskiego – Starostę Powiatu Wałbrzyskiegę & nbsp; Czwartek, 15 października 2020 </ blockquote> </ div>
Oficjalnie, od jutra strefą czerwoną będzie objęty powiat kamiennogórski. Powiat wałbrzyski i sam Wałbrzych pozostają w strefie żółtej. Z jakimi obostrzeniami się to wiąże? Wyjaśniamy w tekście poniżej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 października 2020 07:07
`