Rząd zaostrza obostrzenia. Zamknięte baseny i siłownie. Restauracje do 21.oo

15 października 2020 17:43. Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Fot, archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Od soboty zmieniają się także zasady obowiązującej w żółtych i czerwonych strefach. Te obowiązujące dotychczas zostały w znaczny sposób zaostrzone.

W strefie żółtej gastronomia może funkcjonować jedynie w godzinach od szóstej do dwudziestej pierwszej. Liczba pasażerów w autobusach nie może przekroczyć pięćdziesięciu procent miejsc siedzących czy trzydziestu procent wszystkich miejsc.

Od 19 października w imprezach okolicznościowych, takich jak wesela, może uczestniczyć maksymalnie 25 osób. Zgromadzenia publiczne zostały ograniczone także do 25 osób.

REKLAMA

Od soboty zawieszona jest działalność basenów i siłowni. Uczniowie szkół średnich i wyższych przechodzą w nauczanie hybrydowe. Wydarzenia sportowe będą organizowane bez publiczności.

Jeszcze bardziej zaostrzono zasady w strefach czerwonych. W tych strefach w placówkach handlowych będzie mogło przebywać maksymalnie pięć osób na jedną kasę. W takich strefach od soboty będzie całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych. Zgromadzenia publiczne możliwe będą maksymalnie do dziesięciu osób. Szkoły wyższa i średnie będą nauczać w trybie zdalnym.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 października 2020 17:43
`