Wszystkich Świętych w Wałbrzychu. Utrudnienia w ruchu już od wtorku

30 października 2023 10:08. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zamknięte ulice, niektóre zamienione na parkingi, sporo utrudnień i sporo zmian. Tradycyjnie już 1 listopada w Wałbrzychu w okolicach nekropolii sporo zmian w organizacji ruchu.

Zmian w organizacji ruchu przy cmentarzach sporo, jednak będą one dokładnie takie same jak w latach poprzednich – wałbrzyskie służby wychodzą z założenia, że system się sprawdził i nie ma co go zmieniać.

Najwięcej zmian w organizacji ruchu będzie w Śródmieściu Wałbrzycha przy cmentarzu na ulicy Przemysłowej. Ta zostanie zamknięta z wyjątkiem osób niepełnosprawnych, przy ulicy Moniuszki będzie można parkować tylko wzdłuż jednej krawędzi jezdni, a na ulicy Sikorskiego zorganizowany zostanie duży parking. Dla kierowców zostaną wydzielone pasy po obu stronach – zarówno jadących od strony placu Grunwaldzkiego, jak i od strony ulicy Moniuszki.

REKLAMA

Jak co roku sporo utrudnień czeka kierowców na ulicy Żeromskiego, przy drugim największy i najcześciej odwiedzanym cmentarzu w mięście. Tam także nie będzie można parkować.

Tam będą służby dbały o zachowanie ciągłości ruchu i porządek. Dodatkowo będą wyznaczone miejsca parkingowe w okolicach ulicy Bema, w rejonie ulicy Wańkowicza no i Żeromskiego – wyjaśnia Krzysztof Fila z Biura Transportu i Ruchu Drogowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

1 listopada należy spodziewać się wzmożone aktywności policji i straży miejskiej, które, w razie konieczności, przewidują czasowe zamknięcia dojazdów do pozostałych cmentarzy. I teraz najważniejsza informacja – większość zmian w organizacji ruchu zostanie wprowadzona już we wtorek i potrwa aż do czwartku.

Służby jak co rok apelują o niejeżdżenie na pamięć i zwracanie szczególnej uwagi na regulujących ruch policjantów.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 października 2023 10:08
`