WOŚP zagra po raz kolejny. Oto szczegóły niedzielnych atrakcji.

5 stycznia 2016 12:41. 05.01.2015, Wałbrzych. Spotkanie przed 24 edycją WOŚP w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ponad 200 wolontariuszy od wczesnych godzin rannych kwestować będzie w ramach 24 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się lekarze, strażacy, ratownicym morscy, wodni i medyczni oraz sportowcy. Całość jak co rok koordynowana będzie przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. W tym roku Fundacja Jurka Owsiaka, będąca organizatorem i inicjatorem Orkiestry zbierać będzie pieniądze na sprzęt i wyposażenie oddziałów dziecięcych i geriatrycznych szpitali w całym kraju.

Niesienie pomocy ludziom jest naszym moralnym obowiązkiem. A pomoc celowa skierowana do dzieci i osób w podeszłym wieku jest szczególnie ważna. Szczególnie jeśli chodzi o potrzeby zdrowotne, szpitalne jak i potrzeby osób w wieku senioralnym, których przybywa w Polsce i w naszym mieście w ogromnym tempie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odgrywa ogromną rolę w niesieniu takiej pomocy – powiedział do zebranych w WOK dziennikarzy i przedstawicieli służb biorących udział w organizacji akcji prezydent Roman Szełemej

W niedzielę przed budynkiem WOK na terenie Starej Kopalni ustawiony zostanie gigantycznych rozmiarów balon. Goya, Dagda, Dawka Energii, grupa ognia Impuls, pokazy ratownictwa, taneczne, sprzętu militarnego, spektakle teatru tańca nauka udzielania pierwszej pomocy, prezentacja motocykli i aut RC – to tylko część atrakcji, jakie przygotował Wałbrzyski Ośrodek Kultury na 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieodzowną częścią WOŚP są „licytacje”.

REKLAMA

– Mamy unikatowe złote serduszko, przekazane przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla, upominki z autografami gwiazd, niepowtarzalne anioły, biżuterię. Można będzie także wylicytować wizytę u fryzjera, zaproszenie na „KopalniaKa” – wyliczał Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. – Wszystko, co już posiadamy, prezentujemy na stronie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Strona na bieżąco jest aktualizowana – dodaje Jarosław Buzarewicz.

Sercem tegorocznego finału jest Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Start, 10 stycznia, godzina 12.00 (zbiórka krwi, pokazy aut RC), scena, pokazy, „licytacje” 15.00 – 20.00. Finał zakończy światełko do nieba. Wałbrzyska WOŚP kilkakrotnie zagości na antenie TVP2, w programie prowadzonym przez Jurka Owsiaka.

Ponad 200 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach Wałbrzycha już od rana. Jak podkreśla Dorota Turzyńska, opiekująca się wałbrzyskimi wolontariuszami, każdy wolontariusz wyposażony jest w zaplombowaną puszkę oraz identyfikator, z numerem odpowiadającym numerowi na puszce.

W ciągu ostatnich 10 lat z Wałbrzycha do WOŚP zostało przekazanych ponad 660 tysięcy złotych. Fundacja Jurka Owsiaka przekazała wałbrzyskiemu szpitalowi im. Sokołowskiego oraz wałbrzyskiemu Hospicjum sprzęt o wartości liczonej w milionach złotych. Dlatego tak ważna jest każda złotówka. 24. finał WOŚP odbywa się pod hasłem: „Mierzymy wysoko!”.

05.01.2015, Wałbrzych. Spotkanie przed 24 edycją WOŚP w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

05.01.2015, Wałbrzych. Część przedmiotów przekazanych na aukcję w ramach 24 edycji WOŚP w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 stycznia 2016 12:41
`