WOŚP 2017. Wiemy dla kogo zagra Orkiestra

17 października 2016 23:32. Jarzy Owsiak, prezes WOŚP. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

WOŚP podczas 25. finału, który odbędzie się 15 stycznia 2017 roku, będzie zbierała pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom – ogłosił dziś Jerzy Owsiak.

– Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – powiedział Jurek Owsiak.

25. Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia, czyli w trzecią niedzielę miesiąca. Pierwszy raz w historii Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy gościć będzie TVN. TVN24 będzie partnerem Finału, a kluczowe i przełomowe momenty zbiórki widzowie zobaczą w TVN. Pełną relację z 25. Finału WOŚP pokażą kanał TTV oraz player.pl.

W 2016 roku podczas 24 Finału mimo, że TVP 2  pokazywała imprezę, to Wiadomości TVP 1 nie wspomniały już o sukcesie WOŚP, czyli kwocie jaką udało się zebrać, a wyniosła 44 mln zł.

Dotychczas gospodarzem finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była Telewizja Polska.

– Cieszymy się, że jak co roku Jurek nas zapytał, czy wspieramy Orkiestrę, więc szybko odpowiedzieliśmy, że wspieramy – powiedział dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. – Nigdy dla nas nie było istotne, kto jeszcze obok nas jest przy Orkiestrze.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagrała 993 roku. Od tej daty co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, za które Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Od kilku lat Orkiestra wspiera także leczenie seniorów. W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 października 2016 23:32
`