[1/21]

Wojsko rozpoczęło działania sprawdzające. Potrwają 6 dni

Tematy: 


Dziś (28. września 2015) przy ulicy Uczniowskiej w pobliżu hipotetycznego miejsca ukrycia “złotego pociągu” z czasów II wojny światowej odbył się briffing prasowy poświęcony operacji sprawdzenia i zabezpieczenia przez oddział saperów terenu wokół 65 km trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych.

Na spotkanie z dziennikarzami przybyli Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz przedstawiciel Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk. Artur Talik. Operację przeprowadzi 1 Pułk Saperów z Brzegu oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia. Polegały będą one na powierzchniowym sprawdzeniu terenu pod kątem saperskim, radiacyjnym i chemicznym ewentualnego znaleziska. Oznacza to, że ewentualne odwierty nie będą przekraczały półtora metra w głąb nasypu kolejowego.

Cała akcja zajmie saperom 6 dni, jej koszt oszacowano wstępnie na 7-8 tysięcy złotych.

 

Walbrzych 28.09.2015. Zolnierze 1 Pułku Saperów oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych na 65 km trasy Wroclaw-Walbrzych podczas operacji badania i zabezpieczania miejsca ukrycia tzw zlotego pociagu.

Walbrzych 28.09.2015. Zolnierze 1 Pułku Saperów oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych na 65 km trasy Wroclaw-Walbrzych podczas operacji badania i zabezpieczania miejsca ukrycia tzw zlotego pociagu.

Komentarze


 • Ups.. napisał(a):

  Nareszcie coś zrobiliście, bo od tygodnia cisza… Do roboty!

 • A. napisał(a):

  to w koncu będą te dziury wiercili czy nie??

 • ziom napisał(a):

  Dziury to masz w dupie. Wierci się otwory

 • aga napisał(a):

  a siódmego dnia będą odpoczywać

 • zjadam kozy napisał(a):

  (usunięte przez redakcję) znajda polski rząd juz to wyczyscil

 • Olo napisał(a):

  A co z minami w nasypie???? Przecież jak Niemcy minowali to po całości a nie tylko po wierzchu. Będzie się działo dopiero jak przy odkopywaniu będą sobie minki wybuchały jedna po drugiej i w którymś momencie wszystko wyleci w powietrze. Jak taki skład wagonów bez lokomotywy stoi to i go też pewnie zaminowali. Niemcy to nie głupi byli a mieli pomysły że mała głowa.

 • © DTP Service s.c. Wałbrzych 2015