Wieża na trójgarbie za droga o prawie milion złotych

26 lutego 2018 11:08. Wieża na Trójgarbie. Wizualizacja Projektu. Źródło UG Stare Bogaczowice

Tematy: 


Ważą się losy wieży widokowej, jaka ma stanąć na szczycie Trójgarbu. W piątek 23. lutego w urzędzie gminy Czarny Bór dokonano otwarcia ofert na jej budowę. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – „Tatry” z Myślenic, która złożyła ofertę budowy wieży wg wskazanego projektu, opiewającą na niebagatelną sumę 1,83 mln złotych. Propozycja przekroczyła niemal o 100% zakładany na zadanie budżet – gmina chciała wydać na ten cel niecały milion, dokładnie 975 tysięcy złotych. To już drugi przetarg na budowę wieży na Trójgarbie. Do pierwszego stanęła również tylko jedna, ta sama co obecnie, firma. Wówczas wartość złożonej oferty wynosiła 1,97 mln złotych. Wówczas wójt Czarnego Boru Adam Górecki powiedział, że niezbędne będą zmiany w projekcie.

Przypomnijmy, że w lipcu 2017 roku 3 gminy: Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno-Zdrój otrzymały z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej dofinansowanie w wysokości 1,37 mln złotych na projekt Ekomuzeum w rejonie Trójgarbu. W ramach inwestycji realizowany miała być plan rewitalizacji infrastruktury turystycznej masywu Trójgarbu, której kluczowym punktem miała być spektakularna wieża widokowa na jego szczycie.  Gminy zadeklarowały wzajemną współpracę w tworzeniu infrastruktury turystycznej i noclegowej w celu przyciągnięcia pod Trójgarb turystów z Dolnego śląska.

To kolejny w ciągu ostatnich tygodni przykład niedoszacowania wartości projektu budowy infrastruktury turystycznej. Pod koniec stycznia dokonano otwarcia ofert na budowę klatek schodowych prowadzących z Zamku Książ do podziemi. Tam także do zakładanych 2 mln złotych przeznaczonych na inwestycję Zamek postanowił dołożyć kolejny milion.

REKLAMA

Co dalej z pieniędzmi przeznaczonymi na Ekomuzeum wokół Trójgarbu i z projektem wieży? Będziemy na bieżąco informować.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 lutego 2018 11:08
`