Projekt Ekomuzeum wokół Trójgarbu dofinansowany kwotą 1,37 mln złotych

13 lipca 2017 17:27. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej złożył na ręce wójta Czarnego Boru Adama Góreckiego decyzję o dofinansowaniu kwotą 1,37 mln złotych projektu Ekomuzeum wokół Trójgarbu. W uroczystości uczestniczyli: wójt Starych Bagaczowic Mirosław Lech (L), burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk (Ś) oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych - Garbriel Grobelny (P). fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dotację w wysokości 1,37 mln złotych ze środków powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych otrzymała Gmina Czarny Bór na realizację projektu „Ekomuzeum wokół Trójgarbu – etap II – sposób na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych masywu Trójgarbu i Chełmca”. Projekt, którego głównym beneficjentem jest Czarny Bór, przygotowany został w porozumieniu z gminami Szczawno-Zdrój i Stare Bogaczowice.

Dziś, 13 lipca 2017 roku w Centrum Kultury w Czarnym Borze prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej dokonał oficjalnego parafowania decyzji o przekazaniu środków na ten cel.

Jak powiedział wójt Czarnego Boru Adam Górecki, projekt Ekomuzeum wokół Trójgarbu to inwestycja, która ma nie tylko chronić przyrodę, lecz także wykorzystać jej piękno i atuty w promocji i rozwoju rynku turystycznego na obszarze gmin rejonu masywów Trójgarbu i Chełmca: Czarnego Boru, Starych Bogaczowic i Szczawna-Zdroju.

REKLAMA

Przy okazji wójt Adam Górecki podkreślił doskonałą współpracę z wałbrzyskim zarządem Lasów Państwowych, które bardzo aktywnie uczestniczyły zarówno w fazach projektowych, jak i zadeklarowały daleko idącą pomoc podczas realizacji projektu, w ramach którego ma powstać ma kilkanaście punktów obsługi turysty, miejsca parkingowe, a przede wszystkim trójpoziomowa, stalowo-betonowa wieża widokowa na szczycie Trójgarbu.

Komentując dzisiejszą uroczystość lider Aglomeracji Walbrzyskiej Roman Szełemej pochwalił beneficjentów projektu za doskonale przygotowany projekt. Poinformował również, że do 30 czerwca 2017 roku spośród 20 ośrodków w Polsce Aglomeracja Wałbrzyska zajmowała pierwsze miejsce w pozyskiwaniu oraz absorpcji środków pieniężnych z Unii Europejskiej. Tym samym prezydent podziękował wszystkim gminom, instytucjom oraz szeregowym pracownikom za wkład i zaangażowanie w pozyskiwanie środków zewnętrzych. Jak powiedział, to ich praca i wysokie kompetencje są siłą sprawczą dobrze ocenianych przez niezależnych ekspertów wniosków.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 lipca 2017 17:27
`