Dodano: 24 sierpnia 2022 09:28

Wielkie serca wałbrzyskich strażaków. Zbierają pieniądze dla dzieci z domów dziecka [PODCAST]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Ponad 4 tysiące kilometrów chcą przejechać wałbrzyscy strażacy 36-letnią Ładą z 1986 roku. Na udział w rajdzie Złombol, którego trasa w tym roku prowadzi do Albanii, potrzebują uzbierać conajmniej 2100 złotych. Wszystkie pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby dzieci z domów dziecka. Ze strażakami rozmawiał Jacek Zych.

2100 złotych to wpisowe do rajdu, którego trasa wiedzie przez Czechy, Węgry, Serbię i Kosowo. Na pokonanie trasy Strażacy dają sobie cztery dni. Jadą autem, który przez ponad 20 lat stało nieużywane w garażu: 

REKLAMA

 – Auto ma 12 tysięcy kilometrów przebiegu. Pani zbyła to auto po mężu. Auto stało 20 lat w garażu niejeżdżone. Zadzwonili do mnie, bo wiedzieli, że lubię stare auta i w ten sposób nabyłem Ładę z 86 roku, praktycznie jak nową –  wyjaśnia Marcin Markiewicz – jeden z członków załogi Łady

Strażacy wyjaśniają, że Złombol to rajd, który łączy w sobie pasję, przygodę ale i przede wszystkim, pomoc innym. W rajdzie, którego tegoroczna trasa wiedzie przez niemal całe Bałkany mogą brać udział wyłącznie samochody wyprodukowane w byłych państwach bloku sowieckiego – Polsce Ludowej, Czechosłowacji, NRD czy Jugosławii: 

– Może być to Łada, Polonez, Fiat, Żuk, Nysa, Syrena, Moskwicz, Avia, wszystkie takie stare samochody. Ale nie może na przykład jechać Golf „dwójka”, nie może jechać Volkswagen T3. Same auta bloku wschodniego.

Żeby wystartować w rajdzie konieczne jest wpisowe 2100 złotych. To kwota minimalna. Dzięki wilkim sercom internautów, pasjonatów, sponsorów załogi zbierają dużo większe pieniądze, które w całości przeznaczone zostają na pomoc dzieciom z domów dziecka. Wałbrzyskim strażakom pomóc można przez portal zrzutka PL, na którym prowadzona jest zbiórka pod hasłem „Strażacy z Wałbrzycha zbierają dla Domu Dziecka”——> tutaj link: ZRZUTKA. Strażacy zapewniają, że każdy darczyńca dostanie miejsce na samochodzie, gdzie będzie się mógł, jeśli tylko będzie chciał, zareklamować. 

 

Źródło: fot. użyczona

Źródło: fot. użyczona

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • :) pisze:

    Brawo Strażacy!

  • Zobacz także