Mobilizacja zwolenników PiS. Z Wałbrzycha na marsz do Warszawy wyjechały 3 autokary, z powiatu świdnickiego drugie tyle

11 stycznia 2024 15:13. Fot. użyczona / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Trzy autokary z osobami sympatyzującymi z PiS wyjechały dziś wczesnym rankiem z Wałbrzycha do Warszawy. O godzinie 16 na ulicy Wiejskiej, pod Sejmem, rozpocznie się manifestacja przeciwników rządu Donalda Tuska. Na miejscu od kilkudziesięciu minut zbierają się pierwsi manifestanci.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że z całego Dolnego Śląska do Warszawy wyjechało 55 autokarów. Jak podaje warszawski Ratusz, w stolicy spodziewanych jest nawet 100 tysięcy osób. O godzinie 16 pod budynkiem Sejmu rozpocząć się manifestacja, organizowana przez partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS) pod hasłem „Protest Wolnych Polaków”. Ta demonstracja jest wyrazem sprzeciwu wobec obecnych rządów Donalda Tuska oraz ma na celu obronę wolności słowa, wolności mediów, demokracji, bezpieczeństwa narodowego oraz stabilności gospodarczej Polski​​.

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 16:00 przed Sejmem przy ulicy Wiejskiej, dokładnie przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej (ul. Wiejska, róg ul. Jana Matejki)​​. Marsz przejdzie trasą: Wiejska, plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, Świętokrzyska – zakończąc przed siedzibą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na placu Powstańców Warszawy​ pod budynek TVP. Organizatorzy spodziewają się znacznego udziału w manifestacji, jednak dokładna liczba uczestników nie została podana. Demonstracja ta jest odpowiedzią na ostatnie zmiany w mediach publicznych i inne decyzje polityczne obecnego rządu.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 stycznia 2024 15:13
`