Widmo narodowej kwarantanny oddalone. Dziś 24 tysiące nowych przypadków. Na Dolnym Śląsku znów rekord

13 listopada 2020 10:51.

Tematy: 


O 24 051 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki, w specjalnym nagraniu poinformował, że dane z tego tygodnia nie dają podstaw do wprowadzenia narodowej kwarantanny.

Premier podkreślił, że w tym tygodniu, po raz pierwszy od wielu miesięcy średnia liczba nowych zakażeń zaczęła spadać.

65 nowych przypadków na 100 tysięcy mieszkańców to nadal dużo, ale to pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że ostatnie obostrzenia przynoszą skutek. Społeczna dyscyplina ma sens – mówi Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

Szef rządu przyznaje, że wszystkie obostrzenia zmierzają do zmniejszenia mobilności, zgodnie z zasadą, im mniejsze kontakty między ludzkie, tym mniejsze ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy, próg zakażeń, przy którym wprowadzona zostałaby narodowa kwarantanna to 75 osób na 100 tysięcy mieszkańców. W ostatnich dniach liczba nowych przypadków wyhamowała tuż przed tym wynikiem.

Jednak dystans jaki nas dzieli od progu narodowej kwarantanny nadal jest niewielki i nie pozwala na swobodę – dodaje Morawiecki.

Tymczasem dziś resort zdrowia poinformował o 24 051 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia w kraju. Dolny Śląsk znalazł się w pierwszej trójce regionów, w których odnotowano największy wzrost. W naszym regionie przybyło 2823 chorych. W ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 419 osób, 88 z nich z powodu COVID-19.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 listopada 2020 10:51
`