Wiceprezydent Sylwia Bielawska kandyduje do Sejmu. Znalazła się na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej

16 sierpnia 2023 11:15. Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nie Roman Szełemej, a wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska będzie kandydowała do Sejmy z Platformy Obywatelskiej. To spore zaskoczenie, bo do tej pory prezydent Bielawska nie deklarowała jasno przynależności partyjnej.

Listy kandydatów do Sejmu Platforma Obywatelska pokazała dziś przed południem podczas Rady Programowej Platformy Obywatelskiej. Listę okręgu wałbrzyskiego otwiera Monika Wielichowska. Drugie miejsce to Katarzyna Mrzygłocka, następnie Marek Chmielewski, Robert Jagła i na piątym miejscu Sylwia Bielawska.

Sylwia Bielawska jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie bibliologii. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze (filologia polska), Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Podyplomowe Studia z Zakresu Edytorstwa i Polityki Wydawniczej), Uniwersytetu Wrocławskiego (studia doktoranckie). W 2010 r. obroniła na UW w Instytucie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej pracę doktorską na temat Kultury książki Wałbrzycha w latach 1945–1989. Jako wiceprezydent Wałbrzycha odpowiada między innymi za edukację i sprawy społeczne miasta.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 sierpnia 2023 11:15
`