nasz news Walim. Pies zaatakował i pogryzł 5-letnie dziecko

6 lipca 2022 10:08. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

W Walimiu w Górach Sowich pies zaatakował i pogryzł małe dziecko. To trafiło do szpitala. Właścicielowi grożą nawet 3 lata więzienia.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w ubiegłym tygodniu na dwóch sąsiadujących ze sobą podwórkach, w położonym u stóp Gór Sowich Walimiu. Duży pies, w typie owczarka niemieckiego zerwał się z uwięzi, dostał na sąsiednie podwórko i pogryzł bawiącą się tam, 5-letnią dziewczynkę. Na szczęście w pobliżu była matka dziecka, która rozdzieliła atakujące zwierzę i dziecko.

Dziewczynka, z obrażeniami ciała, jakie na szczęście nie zagrażały jej życiu trafiła do szpitala. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że właściciel swojego psa nie tylko nie dopilnował, aby ten nie wybiegł z posesji, ale też nie przeprowadził corocznych, obowiązkowych szczepień. – wyjaśnia aspirant Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

Właścicielowi psa zostaną postawione zarzuty niedopilnowania psa. Grozi mu ograniczenie wolności lub wysoka grzywna. Jeśli obrażenia dziewczynki okażą się poważniejsze, trafić może do więzienia. Policjanci apelują jednak też do rodziców;

Ważne jest to, aby pilnować małe dzieci i uczyć je respektu do zwierząt. Zbyt duża ufność poszkodowanych z jednej a niedbalstwo właścicieli z drugiej strony jest przyczyną większości takich zdarzeń.

My przypominamy, że zakres kontroli, jaką musimy sprawować nad psem na spacerze lub terenie posesji, regulują przepisy gminne. W każdym mieście może to wyglądać inaczej. Niezależnie od nich istnieje lista ras niebezpiecznych. Te zwierzęta bezwzględnie powinny być wyprowadzane na smyczy i w kagańcu.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 6 lipca 2022 10:08
.
 • nick pisze:

  nie ma ras psów niebezpiecznych!!!! niebezpieczni są ich WAŁAŚCICIELE, którzy nie umieją podchodzić do swoich pupili, nie umieją rozmawiać z psem, nie umieją dobrać karmę dla psa, nie chcą nauczyć psa podstawowych psich rzeczy, Aby mieć w domu psa najpierw trzeba się przygotować kulturalnie, emocjonalnie, FACHOWO. A Polak zaczyna od urody psa, hmmmm, no cóż wybór należy do każdego właściciela tylko potem skutki ponosi kto? oto jest pytanie

 • Gdymxxx pisze:

  Aby MÓC posiadać psa, trzeba w pierwszej kolejności zadbać, aby nie był uciążliwy dla otoczenia. W tym zawiera się dbanie o bezpieczeństwo i eliminowanie hałasu jakie te zwierzęta wydają. Nie ma zbyt wielu ogarniętych właścicieli psów, większość po prostu bierze te zwierzęta i olewa wszystko, niczym jakieś półgłówki wierzące, że pies sam się wychowa.

 • Anonim pisze:

  Nie ma ras niebezpiecznych,to ludzie są niebezpieczni mieszkam w Walimiu i widzę ile psów biega bez opieki i ani właściciele ani gmina nic z tym nie robią mało tego już nie raz słyszałam spuszczam żeby sobie pobiegał a że komuś zrobi krzywdę to nic podejrzewam że w takim przypadku właściciel nawet się nie przyzna do psa.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `