Dodano: 1 października 2022 12:56

Wałbrzyszanie odpowiedzieli na apel o krew. Długa kolejka w centrum krwiodawstwa

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kilkadziesiąt osób odpowiedziało na apel krewnych i przyjaciół rowerzysty, który w czwartek wpadł pod samochód na Starym Zdroju. Mężczyzna w ciężkim stanie leży w wałbrzyskim szpitalu. Potrzebna jest duża ilość krwi grupy ARh+

W kolejce do oddania krwi ustawili się nie tylko znajomi i przyjaciele. Mężczyzna znany był w środowisku biegaczy, sam oddawał krew. Na apel odpowiedzieli zwykli mieszkańcy Wałbrzycha.

Dużo ludzi dzisiaj. Nie wiem, czy wszyscy dla Daniela, ale naprawdę sporo / To jest mój przyjaciel. Moim obowiązkiem jest oddanie krwi dla niego. Tyle mam do powiedzenia / nie znam tego człowieka w ogóle. Żona wczoraj zobaczyła akcję na internecie i, ponieważ biegamy też i kojarzy go gdzieś z jakichś biegów też, przyszliśmy oddać krew, skoro komuś jest potrzebna. – takie odpowiedzi powtarzały się dziś niemal we wszystkich pytaniach zadawanych przez nas w stacji krwiodawstwa.

REKLAMA

To nie pierwszy raz, kiedy wałbrzyszanie skrzykują się, aby pomóc potrzebującym krwi. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o akcji pomocy rodzinie jednego z wałbrzyskich koszykarzy. Wtedy do Centrum Krwiodawstwa ustawiły się całe kolejki wałbrzyskich sportowców. Spytani o solidarność w takich przypadkach odpowiadają bez zastanowienia: tak po prostu trzeba.

– Myślę, że każda taka grupa osób związanych jakąś uprawianą dyscypliną, czynnością czy nawet kategorią zawodową, łatwiej jest w takiej grupie zidentyfikować się z potrzebami innych ludzi i zareagować na nie. Po pierwsze jest to osoba znana nam i wtedy dopiero dociera do ciebie fakt, że ktoś naprawdę potrzebuje pomocy. Kiedy jest to ktoś anonimowy to zawsze się wydaje, że znajdzie się szereg innych osób – bliskich, znajomych, które mu pomogą. Natomiast w takim momencie dociera do ciebie fakt, że naprawdę potrzebuje pomocy, a z drugiej strony myśl: O Jezu! Przecież to zawsze ja mogłem być na jego miejscu. – powiedział nam jeden z biegaczy, którzy dziś rano postanowili oddać krew.

Wałbrzyskie Centrum Krwiodawstwa niemal cały rok apeluje o oddawanie krwi. Potrzebne są właściwie wszystkie grupy krwi – te rzadko występujące, ale i te popularne. Jak mówią lekarze – krew to jedyny dziś lek, którego nie można wyprodukować.

Kolejka osób chętnych oddać krew ww wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Kolejka osób chętnych oddać krew ww wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Kolejka osób chętnych oddać krew ww wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Kolejka osób chętnych oddać krew ww wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Robert pisze:

  I to są właśnie HONOROWI DAWCY KRWI a nie sezonowi wyłudzacze zwolnienia z pracy.

 • Anonim pisze:

  Myślę, że tym i tym należy się podziękowanie. Skoro przysługuje wolne to dlaczego mają nie korzystać Zresztą cel uświęca środki, a w przypadku krwi – zawsze cel jest szczytny. Więc nie oceniamy tylko solidarnie , cyklicznie oddajmy ten wielki dar. A jak przy okazji można mieć dwa dni wolnego … To naprawdę takie strAsze ???

 • HDK pisze:

  Anonimie, jestem za oddawaniem krwi ale przeci 2 dniom wolnego. Czy będziesz oddawał? Jeśli tak, to do zobaczenia na fotelu.

 • Prawda pisze:

  Krew zaszczepionych preparatem genowym eksperymentu medycznego jest skażona co udowodnili niezależni naukowcy to samo organy nie nadają się do przeszczepu.W Polsce nie ma badań na skażenie biologiczne białka kolczastego i grafenu w krwi a te składniki powodują spustoszenia w organizmie człowieka powodujące zgony co
  udawadniają patolodzy przy sekcjach zwłok osób zaszczepionych.lDaecy krwi którzy uczestniczyli w genowym eksperymencie medycznym zgodnie z procedurami medycznymi powinni być wykluczeni jako honorowi dawcy krwi czy dawcy organów tkanek do przeszczepu Stwierdzono już na świecie w szpitalach odzuty przeszczepów rogówek i innych organów. Jestescie zaszczepieni skażeni biologicznie na zawsze.

 • Prawda pisze:

  Podarunkiem że są to honorowi dawcy krwi którzy nie brali udział w genowym eksperymencie medycznym procedury medyczne wykluczają takie osoby jako potencjalnie niebezpieczni jako dawcy czy to krwi czy organów i tkanek Naukowcy i patolodzy podkreślają te osobniki są już na trwałe skażeni biologicznie ich krew i organy są skażone białkiem kolczastym i grafenem W Polsce nie bada się skażeń biologicznych w wyniku eksperymentu medycznego .

 • naukowiec pisze:

  można prosić o artykuły naukowe odnośnie zapisów: „Stwierdzono już na świecie w szpitalach odrzuty przeszczepów rogówek i innych organów.”

 • Loczek pisze:

  Pewnie wszyscy zaszczepieni

 • Zobacz także