Dodano: 1 października 2022 12:56

nasz news Wałbrzyszanie odpowiedzieli na apel o krew. Długa kolejka w centrum krwiodawstwa

Tematy: 


Kilkadziesiąt osób odpowiedziało na apel krewnych i przyjaciół rowerzysty, który w czwartek wpadł pod samochód na Starym Zdroju. Mężczyzna w ciężkim stanie leży w wałbrzyskim szpitalu. Potrzebna jest duża ilość krwi grupy ARh+

W kolejce do oddania krwi ustawili się nie tylko znajomi i przyjaciele. Mężczyzna znany był w środowisku biegaczy, sam oddawał krew. Na apel odpowiedzieli zwykli mieszkańcy Wałbrzycha.

Dużo ludzi dzisiaj. Nie wiem, czy wszyscy dla Daniela, ale naprawdę sporo / To jest mój przyjaciel. Moim obowiązkiem jest oddanie krwi dla niego. Tyle mam do powiedzenia / nie znam tego człowieka w ogóle. Żona wczoraj zobaczyła akcję na internecie i, ponieważ biegamy też i kojarzy go gdzieś z jakichś biegów też, przyszliśmy oddać krew, skoro komuś jest potrzebna. – takie odpowiedzi powtarzały się dziś niemal we wszystkich pytaniach zadawanych przez nas w stacji krwiodawstwa.

To nie pierwszy raz, kiedy wałbrzyszanie skrzykują się, aby pomóc potrzebującym krwi. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o akcji pomocy rodzinie jednego z wałbrzyskich koszykarzy. Wtedy do Centrum Krwiodawstwa ustawiły się całe kolejki wałbrzyskich sportowców. Spytani o solidarność w takich przypadkach odpowiadają bez zastanowienia: tak po prostu trzeba.

– Myślę, że każda taka grupa osób związanych jakąś uprawianą dyscypliną, czynnością czy nawet kategorią zawodową, łatwiej jest w takiej grupie zidentyfikować się z potrzebami innych ludzi i zareagować na nie. Po pierwsze jest to osoba znana nam i wtedy dopiero dociera do ciebie fakt, że ktoś naprawdę potrzebuje pomocy. Kiedy jest to ktoś anonimowy to zawsze się wydaje, że znajdzie się szereg innych osób – bliskich, znajomych, które mu pomogą. Natomiast w takim momencie dociera do ciebie fakt, że naprawdę potrzebuje pomocy, a z drugiej strony myśl: O Jezu! Przecież to zawsze ja mogłem być na jego miejscu. – powiedział nam jeden z biegaczy, którzy dziś rano postanowili oddać krew.

Wałbrzyskie Centrum Krwiodawstwa niemal cały rok apeluje o oddawanie krwi. Potrzebne są właściwie wszystkie grupy krwi – te rzadko występujące, ale i te popularne. Jak mówią lekarze – krew to jedyny dziś lek, którego nie można wyprodukować.

Kolejka osób chętnych oddać krew ww wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Kolejka osób chętnych oddać krew ww wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Kolejka osób chętnych oddać krew ww wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Kolejka osób chętnych oddać krew ww wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

 • Robert pisze:

  I to są właśnie HONOROWI DAWCY KRWI a nie sezonowi wyłudzacze zwolnienia z pracy.

 • Anonim pisze:

  Myślę, że tym i tym należy się podziękowanie. Skoro przysługuje wolne to dlaczego mają nie korzystać Zresztą cel uświęca środki, a w przypadku krwi – zawsze cel jest szczytny. Więc nie oceniamy tylko solidarnie , cyklicznie oddajmy ten wielki dar. A jak przy okazji można mieć dwa dni wolnego … To naprawdę takie strAsze ???

 • HDK pisze:

  Anonimie, jestem za oddawaniem krwi ale przeci 2 dniom wolnego. Czy będziesz oddawał? Jeśli tak, to do zobaczenia na fotelu.

 • Prawda pisze:

  Krew zaszczepionych preparatem genowym eksperymentu medycznego jest skażona co udowodnili niezależni naukowcy to samo organy nie nadają się do przeszczepu.W Polsce nie ma badań na skażenie biologiczne białka kolczastego i grafenu w krwi a te składniki powodują spustoszenia w organizmie człowieka powodujące zgony co
  udawadniają patolodzy przy sekcjach zwłok osób zaszczepionych.lDaecy krwi którzy uczestniczyli w genowym eksperymencie medycznym zgodnie z procedurami medycznymi powinni być wykluczeni jako honorowi dawcy krwi czy dawcy organów tkanek do przeszczepu Stwierdzono już na świecie w szpitalach odzuty przeszczepów rogówek i innych organów. Jestescie zaszczepieni skażeni biologicznie na zawsze.

 • Prawda pisze:

  Podarunkiem że są to honorowi dawcy krwi którzy nie brali udział w genowym eksperymencie medycznym procedury medyczne wykluczają takie osoby jako potencjalnie niebezpieczni jako dawcy czy to krwi czy organów i tkanek Naukowcy i patolodzy podkreślają te osobniki są już na trwałe skażeni biologicznie ich krew i organy są skażone białkiem kolczastym i grafenem W Polsce nie bada się skażeń biologicznych w wyniku eksperymentu medycznego .

 • naukowiec pisze:

  można prosić o artykuły naukowe odnośnie zapisów: „Stwierdzono już na świecie w szpitalach odrzuty przeszczepów rogówek i innych organów.”

 • Loczek pisze:

  Pewnie wszyscy zaszczepieni

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  To jest Nasz news

  Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

  Zobacz także