Wałbrzyszanie nie sprzątają nieczystości po swoich psach. Chyba że muszą

30 sierpnia 2023 11:14. Fot. źródło: Pixabay

Nawet 500 zł mandatu grozi właścicielom psów za niesprzątnięcie nieczystości po swoim pupilu. Straż Miejska apeluje też o trzymanie psów na smyczy, szczególnie podczas spacerów po chodnikach, ścieżkach i parkach miejskich.

O tym, że mówiąc wprost, śmierdzący problem istnieje mówią wałbrzyscy Strażnicy Miejscy. Według ich relacji chociaż większość opiekunów psów zdaje sobie sprawę z  konieczności sprzątania po swoich psach, niewielu to jednak robi. I chociaż grozi za to nawet 500 zł mandatu, kary nakładane są niezwykle rzadko.

– Bardzo często właściciel wyprowadza psa i niestety, to co zrobi pies zostaje. Żeby jednak ukarać opiekuna psa, strażnik miejski musi być świadkiem takiego czynu. Niestety, jeśli w pobliżu jest strażnik, to osoba wyprowadzająca psa z reguły sprząta – wyjaśnia Kazimierz Nowak, komendant wałbrzyskiej Straży Miejskiej.

REKLAMA

Strażnicy przypominają również, że psy, nawet te najspokojniejsze, nie powinny być puszczane samopas. Strażnicy wymieniają konkretne przepisy, zobowiązujące właścicieli do nadzoru nad pozostającymi pod ich opieką zwierzętami:

– Właściciel psa, który jest w miejscu publicznym, jest zobowiązany do tego, żeby pies nie wyrządził osobie postronnej krzywdy. Czyli ten pies, jeżeli jest taka potrzeba, powinien być wyprowadzany w kagańcu i na smyczy. – dodaje komendant Nowak.

Ażeby zachęcić właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich pupilach miasto zainstalowało kilkadziesiąt stojaków z tak zwanymi psimi pakietami. Niestety, większość z nich od miesięcy stoi pusta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 sierpnia 2023 11:14
`