Dodano: 24 maja 2022 18:43
Wałbrzyski oddział udarowy wśród najlepszych w Europie. To zasługa wielu lat pracy, mówią lekarze
Tematy: szpital sokołowskiego
Oddział Udarowy Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu otrzymał Diamentowy Certyfikat przyznawany przez Angels Initiative, najważniejszą europejską organizację leczenia udarów mózgu. 5 maja nagrodę odebrała na gali w Lyonie doktor Patrycja Marciniak.
– Pierwszy Diament zdobyliśmy w pierwszym kwartale 2020 roku – mówi ordynator Oddziału Neurologicznego, doktor Katarzyna Krawczyk-Rojek. – Na Dolnym Śląsku jesteśmy jedynym oddziałem, który bierze udział w tej certyfikacji. W skali całej Polski, gdzie działa ponad 200 oddziałów udarowych, osiągnięta przez nas jakość i standardy klasyfikują nas w pierwszej piątce. To pokazuje skalę naszego sukcesu.
Pracownicy wałbrzyskiego szpitala, których poprosiliśmy o komentarz do nagrody podkreślają, że nagroda to efekt wielu lat ciężkiej pracy całego zespołu:
– To rezultat wspólnej pracy ostatnich 6-8 lat. Szykowaliśmy się na ten certyfikat od 5 lat. Zespołem naprawdę dobrych neurologów kieruje pani dr K. Krawczyk, nie można również nie doceniać zaangażowania pani dr Marciniak – podkreślają nasi rozmówcy. – Bardzo wiele zależy od współpracy z neurochirurgią, TK i SOR. Kilka lat temu wprowadziliśmy na SOR procedury szybkiej ścieżki, aby pacjenci z udarem leżeli na SOR tak krótko jak to tylko możliwe.
Praca opłaciła się. Od 2020 roku wałbrzyski Oddział Udarowy otrzymał już 4 platynowe statusy i 5 diamentowych. Oddział Neurologiczny wałbrzyskiego szpitala, w którego ramach działa Oddział Udarowy, posiada 35 łóżek. Personel tworzy 5 lekarzy specjalistów, 2 lekarzy rezydentów, 18 pielęgniarek zmianowych, 5 pielęgniarek jednozmianowych i stażyści.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fot. źródło; Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu

Fot. źródło; Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu

Fot. źródło; Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu

Fot. źródło; Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Sukces wałbrzyszan cieszy. Tak trzymać
Zobacz także
- Czy wiesz, że można umrzeć z samotności?
- Ponad stu muzyków wystąpi w Kościele Zbawiciela. Wyjątkowy koncert już 23 lipca
- 104 km/h w terenie zabudowanym. 57-latka straciła prawo jazdy
- Wyjątkowa wystawa w Twierdzy Srebrna Góra. Eksponaty można nie tylko oglądać, ale i dotykać
- Sudecki Zdrój. Właściciel kopalni uruchomił niecodzienne ujęcie wody [VIDEO ROZMOWA]
- Kłodzko. Prokuratura sprawdza listy referendalne znalezione na śmietniku
Najczęściej czytane
Mieroszów. Gmina mówi „dość podwyżkom!” i rezygnuje ze współpracy komunikacyjnej z Wałbrzychem
Jubileuszowy Festiwal Piwa i Sera w Twierdzy Srebrna Góra. Miłośnicy rzemieślniczych produktów opanuja twierdzę
Dachowanie na ul. Andersa w Wałbrzychu. Auto uszkodziło jeszcze dwa zaparkowane samochody
Pożar instalacji windy w wieżowcu na Podzamczu. Na miejscu interweniowały służby
Szpital w Wałbrzychu modernizuje sieć i kupuje sprzęt za miliony z KPO


BRAWO PATRYCJA !!!!!!!!! Trzymam kciuki za kolejne sukcesy ❤️❤️❤️