Wałbrzyscy policjanci zarekwirowali 17 nielegalnych automatów do gier oraz blisko 13 tys. zł

25 marca 2016 10:16. fot. archiwum, tekst: KMP w Wałbrzychu

Przedwczoraj późnym popołudniem na terenie Dzierżoniowa przeprowadzone zostały działania policjantów z wałbrzyskiej komendy, które skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalny salon gier losowych. Uszczuplenie wpływów na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 200 tys. zł.

Działania funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Dzierżoniowa w jednym z salonów 17 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Ich właścicielowi może grozić wysoka  kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat. Zabezpieczono również blisko 13 tysięcy złotych przeznaczone na wygrane dla graczy i zatrzymano osobę tam pracującą. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Uszczuplenie wpływów na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 200 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Sprawa jest wysoce rozwojowa. Przewidziane są dalsze zatrzymania. Podobne działania przeprowadzone zostaną już wkrótce.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 marca 2016 10:16
`